ثبت جشنواره تابستانه بافق در تقویم گردشگری ایران

به گزارش مجله مستانه، بنا بر اعلام شهردار بافق، جشنواره تابستانه شهر بافق در تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور به ثبت رسید.

ثبت جشنواره تابستانه بافق در تقویم گردشگری ایران

سید علی نوروززاده، شهردار بافق با اشاره به تعریف 62 رویداد در تقویم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، از ثبت جشنواره تابستانه شهر بافق در تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور اطلاع داد. وی در این رابطه اذعان داشت:

گردشگران با این فرایند در پی جاذبه بیشتر در زمان برگزاری رویدادهای شاخص، به شهرهای هدف در کشور سفر می نمایند.

نوروززاده با برشمردن معرفی و اطلاع رسانی گسترده در مورد رویدادهای گردشگری کشور به عنوان مهمترین هدف تدوین لیست رویدادهای شاخص گردشگری، توضیح داد:

از هر استان، دو رویداد در لیست رویدادهای شاخص انتخاب شده است که ثبت جهانی یزد و بعلاوه جشنواره تابستانه شهر بافق جزو دو رویداد برگزیده استان یزد در نظرگرفته شده و در تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور جای گرفته است.

شهردار بافق ضمن اشاره به برگزاری چهار دوره جشنواره تابستانه در این شهر، زمان برگزاری این جشنواره تابستانی را سالانه از 6 تا 12 شهریورماه مطرح نمود. وی با تاکید بر افزایش نشاط اجتماعی بین شهفرایندان و ایجاد روحیه امید و شادابی در جوانان و نوجوانان به عنوان اهداف برگزاری جشنواره تابستانی بافق، گفت:

اجرای برنامه های شاد و متنوع فرهنگی با مشارکت گروهای فعال، سمپوزیوم ساخت مجسمه های شنی، مسابقات ورزشی خانوادگی، مسابقات هنری، غذاهای سنتی و محصولات بومی و بعلاوه ماهی گیری در کویر، از مهمترین برنامه هایی است که هر سال در قالب جشنواره تابستانی بافق ارائه می گردد.

شایان ذکر است که شهرستان بافق در استان یزد با 46 هزار نفر جمعیت، یکی از منطقه ها گرمسیر ایران و از قطب های معدنی کشور محسوب می گردد. از جمله جاذبه های این شهرستان می توان به مسجد جامع بافق، قلعه باقرآباد، تلماسه های صادق آباد، کمپ کارال و شن و شادن و بعلاوه میدان خان اشاره نمود.

منبع: کجارو
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1886

به "ثبت جشنواره تابستانه بافق در تقویم گردشگری ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت جشنواره تابستانه بافق در تقویم گردشگری ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید