جادوی جن های خانگی در دنیای هری پاتر چگونه کار می نماید؟

به گزارش مجله مستانه، در دنیای هری پاتر، گونه های مختلفی وجود دارد که هر کدام جادوی مخصوص خود را دارند. جادوگران نقطه تمرکز مجموعه هستند، اما در داستان با نژادهای دیگری مانند جن ها و سنتورها نیز روبرو می شویم، موجوداتی با توانایی انجام نوع خاصی از جادو که جادوگران انسانی فاقد آن هستند. به یکی از این گروه ها هرگز آنطور که باید توجه نشده است که با توجه به اقدامات خارق العاده این گروه در موقعیت های بحرانی داستان، واقعا ناراحت کننده است. این گروه جن های خانگی هستند، گونه ای که با وجود این که بیشتر اعضایش تحت کنترل جادوگران هستند اما جادوی آن ها گاهی می تواند حتی از قدرتمندترین جادوگران دنیای هری پاتر هم فراتر برود.

جادوی جن های خانگی در دنیای هری پاتر چگونه کار می نماید؟

جن های خانگی اغلب به دلایل مختلفی دست کم گرفته می شوند، اما در کتاب ها و فیلم ها نشان داده شد که وقتی به آن ها فرصت داده گردد، جادویشان چقدر قدرتمند است. سوالی که باید پاسخ داده گردد این است که جادوی این جن ها چگونه کار می نماید؟ جن های خانگی چطور می توانند چنین کارهای شگفت انگیزی انجام دهند؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال ها ضروری است استعدادهای آن ها را آنالیز و قوانین حاکم بر جادوی آن ها را درک کنیم. هر چه که باشد، مسلم است که جن های خانگی بسیار قوی تر از آن چیزی هستند که به نظر می رسد.

قدرت و محدودیت های جادوی جن های خانگی

اولین چیزی که باید بدانیم این است که علیرغم ظاهر نه چندان زیبا و شرایط سختی که ممکن است جن های خانگی در آن زندگی نمایند، جادوی قدرتمندی دارند. این گونه در تاریخ به این شناخته شده اند که پا به پای جادوگران با قدرت های متفاوت ایستادگی نموده اند و توانایی انجام شاهکارهای جادویی را داشته اند که حتی برای بااستعدادترین جادوگران انسانی هم غیرممکن بود. تنها چیزی که آنها را عقب نگه داشته است، بندگی و وفاداری آنهاست.

جن های خانگی دنبای هری پاتر خدمتکار جادوگران هستند و اغلب در خانه های اصیل ترین و ثروتمندترین خانواده های جادوگر خدمت می نمایند، البته نه با دریافت دستمزد. این موجودات تمام زندگی خود را بدون دستمزد و بدون انتظار جبران صرف خدمت به جادوگران می نمایند. طبیعت آنها چنین است که وفادار باشند، حتی اگر اربابی که به آن خدمت می نمایند از آن ها سوء استفاده کند. این مورد برای بسیاری از جن های خانگی پیش می آید، زیرا آنها هیچ توانایی برای دفاع از خود در برابر انسان ها ندارند. همان قوانینی که آن ها را به وفاداری بی قید و شرط مقید می نماید آنها را از دفاع از خود در برابر سوء استفاده اربابانشان باز می دارد. البته همه جن های خانگی به وسیله اربابان مورد آزار و اذیت قرار نمی گیرند، اما بر اساس شواهد با اکثریت قریب به اتفاق آن ها به خوبی رفتار نمی گردد.

بعضی از جن های خانگی آنقدر به خانواده هایی که برای آن ها کار می نمایند ارادت دارند که بی رحمانه بودن رفتارشان را نادیده می گیرند و به بندگی آن ها ادامه می دهند، حتی با وجود این که اگر بخواهند می توانند به راحتی از پس آن ها بر بیایند. قوانین دنیای جادوگری آن ها برای اجرای جادو به شدت محدود نموده است و این گونه تنها زمانی می توانند از جادوی خود ا ستفاده نمایند که اربابشان به آنها دستور دهد. در موارد نادر، یک جن خانگی می تواند از جادوی خود بدون فرمان اربابش استفاده کند، اما تنها درصورتی که بتواند روزنه ای برای دور زدن دستورات داده شده پیدا کند و کسانی هم که شاهد جادو او بودند آنقدر راز دار باشند که جن از تنبیه در امان بماند. حتی در این صورت هم جن های خانگی موظفند به علت استفاده کردن از جادوی خود با هدفی که به نفع اربابانشان نبوده، به خود آسیب برسانند.

نقاط درخشان جن های خانگی در داستان هری پاتر

جالب است بدانید بعضی از چشمگیرترین اتفاقات جادویی مجموعه هری پاتر نه به دست انسان ها، بلکه با جادوی جن های خانگی رقم خورده است. متداول ترین کاری که جادوی جن ها برخلاف جادوی انسان ها قادر به انجام آن است، توانایی ناپدید شدن و ظاهر شدن هر کجا که بخواهند، حتی مکان های به شدت مخافظت شده، است. همان طور که در مجموعه نشان داده شد جن های خانگی مانند دابی و کریچر می توانستند مرتبا در داخل و خارج هاگوارتز ظاهر شوند، قلعه ای با اقدامات امنیتی جادویی بسیار مختلف که هیچ انسان جادوگری نمی توانست مستقیماً در محوطه آن ظاهر گردد.

علاوه بر این، جن های خانگی نشان داده اند که حتی می توانند از پس عبور کردن از تاریک ترین جادوهایی که به وسیله انسان ها برای محافظت انجام می گردد هم بربیایند. هنگامی که لرد ولدمورت، بزرگترین جادوگر تاریک تاریخ ، احتیاج داشت تدابیر امنیتی که برای یکی از جان پیج هایش گذاشته بود را آزمایش کند، از کریچر استفاده کرد بعد از انجام شدن جادویش او را رها کرد تا بمیرد. چیزی که ولدمورت نمی دانست این بود که طبق قوانین مردم کریچر، او باید از دستور اربابش شامل بازگشت به خانه پس از اتمام کار، اطاعت می کرد. در نتیجه کریچر از مکانی که به وسیله قدرتمندین جادوی یکی از بزرگترین جادوگران تاریخ محافظت شده بود، غیب شد. حتی دامبلدور در دوران اوج خود هم نمی توانست این کار را انجام دهد، اما ظاهرا برای کریچر هیچ زحمتی نداشت.

جدای از این جن های خانگی چنان جادوهای قدرتمندی اجرا می کردند که حتی یک جادوگر مسلح چوبدستی هم نمی توانست از آن رها گردد، مگر وقتی که جن بیهوش بود. جن های خانگی حتی می توانند با جادوگران در شرایط مساوی دوئل نمایند و شاید حتی بهتر از آن ها باشند. دابی نه تنها با یک حمله لوسیوس مالفوی را به عقب پرتاب کرد، بلکه نارسیسا مالفوی را نیز تنها با بشکن خلع سلاح کرد. وقتی یک جن خانگی برای دفاع از خود یا کسانی که به آنها اهمیت می دهد تحت فشار قرار بگیرد، حریف بسیار خطرناکی خواهد بود. حتی حدس و گمان هایی وجود دارد که اگر به یک جن خانگی چوبدستی داده گردد و دانش لازم برای استفاده از آن به آن ها آموزش داده گردد، می توانند قدرتمندتر هم بشوند.

قوانین جادوی جنهای خانگی در دنیای هری پاتر

با وجود این که جن های خانگی دنیای هری پاتر می توانند همه این کارهای باورنکردنی را انجام دهند، باز هم به بندگی مقید هستند. علاوه بر این، آنها بر این باورند که بالاترین افتخار خدمت به اربابان است، چشم خود را بر آزاری که بسیاری از هم نوعانشان متحمل می شوند می بندد و استفاده از هرگونه جادویی که به نفع اربابان انسانی آنها نیست، ناپسند می دانند. در مجموعه هری پاتر هرگز شرح داده نشد که چگونه جن های خانگی به این موجودات مطیع تبدیل شدند، اما معین شده است که اگر آنها از ناعادلانه بودن سرنوشت خود در زندگی مطلع شوند و آزاد شوند، در واقع می توانند تهدید مهمی برای جادوگران انسانی شوند. .

به نظر می رسد جادوی این موجودات کاملا متفاوت از جادوگران عمل می نماید و قادر به انجام جادوهایی هستند که قدرتمندترین انسان را متوقف و گیج می نماید. با وجود قوانینی که آنها را مقید می نماید تقریباً غیرممکن است که یک جن خانگی بتواند برای خودش جادو کند مگر اینکه آزاد باشد و حتی در این صورت هم ترس انجام این کار برای آن ها وجود دارد. یک عمر مطیع و بی دفاع بودن باعث شده جسارت این کار را نداشته باشند.

با این حال، اقدامات جن های آزاد نشان داده است که یک جن خانگی چقدر می تواند قدرتمند و مفید باشد. دابی یکی از برترین یاران هری پاتر در طول زندگی اش بوده است. اقدامات او برای هری محافظت نماینده و حمایت نماینده بوده و در موارد متعدد جان او را نجات داده است. می توان تصور کرد که اگر جن های خانگی دنیای جادوگران همگی مانند دابی از بندگی رها شوند، چه اتفاقی می افتد: آنها متوجه می شدند که قدرت این را دارند که ارباب خودشان باشند و انتخاب خودشان گاهی مهم تر از احترام به سوگند وفاداری است. . افسوس که جن های خانه به شکلی که اکنون هستند، هنوز از دریافت حقوقی که سزاوار آن هستند، فاصله دارند، حتی اگر جزو قدرتمندترین موجودات جادویی در دنیا هری پاتر باشند.

منبع: CBR

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 2183

به "جادوی جن های خانگی در دنیای هری پاتر چگونه کار می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جادوی جن های خانگی در دنیای هری پاتر چگونه کار می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید