دو منبع مورد اعتراض در آزمون دستیاری دوره 49 مربوط به سنوات قبل است

به گزارش مجله مستانه، مشاور اجرایی دبیر شورای آموزش پزشکی گفت: در آزمون دستیاری دوره 49 دو منبع مورد اعتراض واقع شده که این منابع مربوط به سنوات قبل است.

دو منبع مورد اعتراض در آزمون دستیاری دوره 49 مربوط به سنوات قبل است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، عباسی مشاور اجرایی دبیر شورای آموزش پزشکی گفت: بهترین منابع برای آزمون در رشته پزشکی به روزترین منابع است و همیشه جدیدترین منابع به معنای به روز ترین نیست و باید منابع مورد تایید و منتخب اعضای خبره هر رشته یا همان بورد هر رشته تخصصی پزشکی است و هیات بورد تخصصی منابع را به دبیرخانه اموزش پزشکی اعلام و دبیرخانه شورای آموزش پزشکی منابع هر آزمون را اعلام می کند.

به گفته عباسی، در آزمون دستیاری دوره 49 دو منبع مورد اعتراض واقع شده که این منابع مربوط به سنوات قبل است، علت انتخاب این 2 منبع آن بوده که تا زمان اعلام منابع آزمون، منبع فارسی جامع و مورد تایید بورد در بازار وجود نداشته است و اگر هم منبع این چنینی وجود داشت، منابع آزمون پیش کارورزی که داوطلبان از آن استفاده کردند؛ با منابع آزمون دستیاری متفاوت می شد.

مشاور اجرایی دبیر شورای آموزش پزشکی گفت: این دو منبع در مجموع 12 سوال از 200 سوال معادل 6 درصد سوالات آزمون را شامل می شوند و بدیهی است از موضوعاتی که احتمال تغییر یا به روز شدن آن ها وجود دارد، سوال طرح نمی شود تا مورد ابهامی برای داوطلبان وجود نداشته باشد.

عباسی گفت: ما زمانی می گوییم؛ در لبه علم حرکت می کنیم که موضوعات تخصصی باشد و اگر درباره آزمون بورد تخصصی این چنین مسائلی مطرح می شد، تا حدی قابل قبول بود؛ اما قرار نیست از داوطلبان آزمون دستیاری مطالب تخصصی و فوق تخصصی سوال شود که امکان تغییر آن ها وجود دارد و استفاده از این مستمسک که منابع به روز نیست؛ مبنای منطقی ندارد.

به گفته مشاور اجرایی دبیر شورای آموزش پزشکی، بر مبنای مصوبه شورای آموزش پزشکی محدودیت زمانی برداشته شده است، بنابراین برگزاری آزمون دستیاری به طور کامل قانونی است و به زودی رای نهایی دیوان صادر و اعلام می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1943

به "دو منبع مورد اعتراض در آزمون دستیاری دوره 49 مربوط به سنوات قبل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو منبع مورد اعتراض در آزمون دستیاری دوره 49 مربوط به سنوات قبل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید