تور مجارستان: ملاقات رییس کمیته ملی المپیک مجارستان با وزیر ورزش و جوانان ایران

به گزارش مجله مستانه، وزیر ورزش و جوانان در ملاقات با مسوولان کمیته ملی المپیک مجارستان با تاکید برهمکاری های مشترک ورزشی میان دو کشور اظهار کرد: ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده نمایند.

تور مجارستان: ملاقات رییس کمیته ملی المپیک مجارستان با وزیر ورزش و جوانان ایران

با ما سفر کنید و با تور مجارستان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست مجارستان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، کریستیان کولکسار، رییس کمیته ملی المپیک مجارستان و بالینت ویکاسی دبیر کل کمیته ملی المپیک این کشور با حضور در وزارت ورزش و جوانان با سیدحمید سجادی ملاقات و گفت وگو کردند.

مهدی علی نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، اسماعیل احمدی سرپرست حوزه وزارتی و مشاور وزیر، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در این جلسه حضور داشتند.

حمید سجادی در این جلسه اظهار کرد: ظرفیت های خوبی در بحث ورزش دو کشور از قبل وجود داشته است که می توان از آن استفاده کرد. خاطرات خوبی از بوداپست دارم و یکی از رکوردهایی که در مجارستان زدم هنوز در کشور باقی است.

او اضافه نمود: بیش تر نتایجی که قهرمانان رشته های ورزشی کشور مجارستان کسب می نمایند قابل احترام است. این کشور مراکز خوبی آموزشی برای رشته های مختلف دارد. امیدوارم که بتوانیم شرایط همکاری دو کشور را مثل گذشته بهتر کنیم و دو کشور از ظرفیت های یکدیگر استفاده نمایند.

وزیر ورزش و جوانان بیان نمود: امیدوارم که بتوانیم هم در حوزه ورزش و هم جوانان به یک تفاهم و سرفصل مشترک با کشور مجارستان برسیم. یکی از خواسته های ما این است که در حوزه جوانان تعامل دو کشور ایجاد گردد. باید تبادل دو کشور در حوزه اجتماعی و ورزشی را مدنظر داشته باشیم.

سجادی خطاب به رییس کمیته ملی المپیک مجارستان اظهار کرد: پیشنهاد می کنم که مدیران ورزشی ما بتوانند در مجارستان در دوره های آموزشی شرکت نمایند و با دوره های نوین و باشگاه داری آشنا شوند.

وی اظهار داشت: یکی از رشته های سنتی ما در ایران رشته باستانی و زورخانه ای است که دوست داریم این رشته در کشور مجارستان نیز تشکیل گردد و کمیته المپیک مجارستان از این رشته حمایت داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان اضافه نمود: سفر خوب و به یادماندنی برای رییس کمیته المپیک مجارستان و همراهان آرزو می کنیم و امیدوارم که ملاقاتی نیز در مجارستان داشته باشیم و در آن جا از امکانات این کشور بازدید کنیم. امیدوارم که در مجامع بین المللی ورزشی دو طرف از نمایندگان یکدیگر حمایت داشته باشند.

کریستیان کولکسار، رییس کمیته ملی المپیک مجارستان نیز در این ملاقات اظهار کرد: سپاسگذارم از وقتی که برای این ملاقات گذاشتید و کسب افتخارات کشور ایران در رقابت های المپیک و مسابقات جهانی که به دست آمد را تبریک می گویم.

او اضافه نمود: علت حضور ما در ایران ایجاد یک هم افزایی و استفاده از ظرفیت ها و تجربیات دو کشور است. بعد از برگشت به بوداپست سعی می کنیم تفاهم نامه هایی که امضا کردیم را اجرایی کنیم.

رییس کمیته ملی المپیک مجارستان در پاسخ به پیشنهاد سجادی برای تشکیل ورزش زورخانه ای در کشور مجارستان اظهار داشت: کمیته المپیک مجارستان از پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان ایران استقبال می نماید و درخصوص تشکیل ورزش زورخانه ای حمایت لازم را خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آبان 1400 بروزرسانی: 24 آبان 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1739

به "تور مجارستان: ملاقات رییس کمیته ملی المپیک مجارستان با وزیر ورزش و جوانان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مجارستان: ملاقات رییس کمیته ملی المپیک مجارستان با وزیر ورزش و جوانان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید