شرکت های فناوری ملزم به رعایت حریم خصوصی کاربران جوان شوند

به گزارش مجله مستانه، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، اد مارکی، کتی کاستور و لوری تراهان در نامه ای به نگرانی های قانونگذاران درباره کاربران جوان در فضای آنلاین و تعهدات اخیر شرکت های فناوری اشاره کردند.

شرکت های فناوری ملزم به رعایت حریم خصوصی کاربران جوان شوند

به گفته آنها وظیفه کمیسیون فدرال تجارت تضمین این موضوع است که پلتفرم های فناوری در راستای بیانیه های عمومی و سیاست های درباره حریم خصوصی بچه ها و نوجوانان عمل کنند.

این در حالی است که در هفته گذشته فرانسیس هوگن کارمند سابق فیس بوک در جلسه استماع کمیته بازرگانی کنگره شهادت داد و گفت: محصولات فیس بوک به بچه ها و بازار سهام آسیب می رساند و دموکراسی را تضعیف می کند.

همین امر نقدها وسیعی را علیه فیس بوک برانگیخت.

قانونگذاران با اشاره به استفاده روزافزون کاربران جوان از فضای آنلاین در نامه خود به کمیسیون فدرال تجارت نوشته اند: ما شما را تشویق می کنیم تا از تمام ابزارهای در اختیار خود استفاده و عملکردهای مربوط به داده ها در شرکت ها را بررسی کنید. همچنین تضمین کنید آنها به تعهدات عمومی خود پایبند هستند.

به همین علت انگلیس در ماه گذشته با اجرای قانون کد طراحی مناسب سنی (Age Appropriate Design Code) تغییراتی را در این زمینه اجرایی کرده است.

این در حالی است که کمیسیون فدرال تجارت آمریکا و فیس بوک از اظهار نظر در این باره خودداری کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1711

به "شرکت های فناوری ملزم به رعایت حریم خصوصی کاربران جوان شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های فناوری ملزم به رعایت حریم خصوصی کاربران جوان شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید