ضرورت تحقق اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به شرکت های فناور

به گزارش مجله مستانه به نقل از وزارت علوم، نشست مجازی مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی با روسای پارک های علم و فناوری و صندوق های پژوهش و فناوری به منظور برطرف ابهامات مربوط به فرآیند پرداخت تسهیلات شرکت های فناور آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا با حضور مهدی کشمیری، عضو هیئت عامل و مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، رضا قربانی، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و مدیران 43 صندوق پژوهش و فناوری و پارک علم و فناوری برگزار گشت.

ضرورت تحقق اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به شرکت های فناور

در ابتدای این نشست دکتر کشمیری با اشاره به اهمیت تحقق اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری، از مسئولان پارک ها و صندوق های پژوهش و فناوری همکار آنها درخواست کرد موضوع را تا نقطه انتهایی اعطای تسهیلات به شرکت ها پیگیری نمایند.

وی تأکید کرد: علاوه بر ارزش افزوده این تسهیلات برای شرکت های فناور، نفس ارائه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به این دسته از شرکت ها به وسیله صندوق های پژوهش و فناوری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که اهمیت پیگیری موضوع فوق را دو چندان می نماید.

شفافیت در اعطای تسهیلات به شرکت های آسیب دیده از کرونا

رضا قربانی معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه این نشست بر سیاست شفافیت و تسهیل گری حداکثری برای اعطای تسهیلات به شرکت های آسیب دیده از کرونا تاکید نمود و گفت: سیاست صندوق، سهولت و شفافیت حداکثری در ارائه تسهیلات به شرکت های فناور آسیب دیده از ویروس کرونا است.

وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان آسیب دیده از کرونا به وسیله صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت های خلاق و فناور به وسیله معرفی پارک های علم و فناوری و صندوق های پژوهش و فناوری از تسهیلات استفاده می نمایند. این تسهیلات تنها شرکت هایی را که از شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شده اند، پوشش می دهد و به مسائل دیگر شرکت ها مربوط نمی گردد.

معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در سرانجام مرجع اعتبارسنجی و معین نوع تضمین شرکت های فناور و خلاق برای دریافت تسهیلات کرونایی را صندوق های پژوهش و فناوری و پارک های علم و فناوری گفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 968

به "ضرورت تحقق اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به شرکت های فناور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تحقق اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به شرکت های فناور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید