فیلمسازان جوان و مستعد شهرستانی، پشتوانه بسیار خوبی برای سینمای ایران هستند

به گزارش مجله مستانه، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرسابق دفتر کاشان انجمن سینمای جوانان ایران گفت: فیلمسازانی جوان، فعال، خلاق و مستعد در شهرستان ها مشغول فعالیت هستند که پشتوانه بسیار خوبی برای سینمای ایران محسوب می شوند.

فیلمسازان جوان و مستعد شهرستانی، پشتوانه بسیار خوبی برای سینمای ایران هستند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به نقل از سوره سینما، رضا بهمنی مدیر سابق دفتر انجمن سینمای جوانان ایران در کاشان درباره رویکردی که در جهت حمایت و جذب علاقه مندان به فیلمسازی داشته است ب ما برای جذب هنرجویان و رونق تولید دفتر انجمن سینمای جوانان بر قشر جوان تکیه داشتیم، افرادی که پس از اتمام دوره آموزشی در منطقه می مانند انگشت شمار هستند و ما از آن ها حمایت می کردیم.

وی در پاسخ به اینکه شرایط فیلمسازان استانی را نسبت به سال های گذشته چطور ارزیابی می کند؟ توضیح داد: به نظرم اگر امکاناتی که در اختیار فیلمسازان تهرانی است، در اختیار فیلمسازان شهرستان هم باشد می توانند خود را در سطح کشور و جهان نشان دهند. جوانان فعال در شهرستان بسیار خلاق، توانمند و حرفه ای هستند که پشتوانه بسیار خوبی برای سینمای ایران هستند و اگر امکانات در اختیار داشته باشند فیلم های قابل توجه، مهم و اثرگذاری تولید می کنند.

بهمنی اضافه نمود: فردی که در تهران است اگر فیلمنامه در دست داشته باشد، دسترسی راحتی به افرادی برای مشاوره، ساخت و تولید دارد اما برای سینماگران شهرستانی چنین شرایطی وجود ندارد.

این فعال حوزه سینما درباره کوچ فیلمسازان از شهرهای خود به تهران، نظر خود را اینچنین بیان کرد: این مسایل چندان تازگی ندارد و همواره در بخش مسابقه جشنواره فیلم کوتاه تهران فیلم های ارسالی از تهران بیشترین تعداد را به خود اختصاص می دهند. در حالی که بخش عمده فیلمسازانی که از تهران در جشنواره حضور دارند، اصالتا اهل شهرستان ها هستند اما برای ادامه راستا خود جایی به جز تهران را پیدا نکرده اند و به همین دلیل به تهران مهاجرت می کنند. علت این امر فقط امکانات و موقعیت مناسب تهران است که اگر در اختیار هنرمندان شهرستانی هم قرار بگیرد حتما رشد و کار خوبی را ارائه می کنند و می توانند خود را مطرح کنند.

بهمنی درباره حمایت هایی که در دوران حضورش در مدیریت دفتر انجمن سینمای جوانان ایران در کاشان از فیلمسازان صورت گرفت، گفت: تا جایی که در توان داشتیم با فیلمسازان سایر شهرستان ها همکاری کردیم، الان هم چنین فضایی وجود دارد و هیچ مسئله ای برای همکاری با دوستان از نظر انتخاب لوکیشن، مسایل اداری و فنی نداریم.

وی در پایان درباره چگونگی ارتباط بیشتر فیلمسازان استان ها با جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران با توجه به شیوع کرونا گفت: الان موقعیتی که پیش آمده است که اجتناب ناپذیر است و راهی جز نمایش آنلاین فیلم ها وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1179

به "فیلمسازان جوان و مستعد شهرستانی، پشتوانه بسیار خوبی برای سینمای ایران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلمسازان جوان و مستعد شهرستانی، پشتوانه بسیار خوبی برای سینمای ایران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید