ماده ژل مانند موجود در ماه آنالیز شد

به گزارش مجله مستانه، محققان نتایج به دست آمده از تجزیه و تحلیل یک ماده ژل مانند مشاهده شده توسط کاوشگر یوتو در حاشیه دور ماه را منتشر کردند.

ماده ژل مانند موجود در ماه آنالیز شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله مستانه به نقل از شینهوا، محققان چینی نتایج به دست آمده از تجزیه و تحلیل یک ماده ژل مانند مشاهده شده توسط کاوشگر یوتو در حاشیه دور ماه را منتشر کردند.

ماه نورد یوتو 2 کشور چین که مشغول گشت زنی در نیمه تاریک کره ماه است، حدوده 10 ماه پیش پیروز به کشف یک ماده ژل مانند رنگی غیر عادی بر روی سطح تنها قمر زمین شد. این ماه نورد در روز هشتم گشت زنی خود در نیمه تاریک ماه پیروز به کشف این ماده شده است.

در مقاله تحقیقاتی که در ژورنال Earth and Planetary Science Letters منتشر شده است، محققان یک موسسه علمی که تحت آموزشگاه علوم چین فعالیت می نماید، این ماده را به عنوان یک برش برفک ذوب شده سبز تیره و درخشان توصیف نموده اند؛ اندازه این ماده ژل مانند نیز حدود 52 سانتی متر در 16 سانتی متر است.

منطقه ای که این ماده ژل مانند در آن کشف شده، دارای دهانه های مختلفی است که از برخورد شهاب سنگ ها شکل گرفته اند.

محققان تصاویر گرفته شده توسط ماه نورد یوتو را با نمونه هایی که توسط ماموریت های آمریکایی آپولو از ماه گرفته شده، مقایسه کردند. آنها دریافتند که این ماده به نمونه های آپولو شباهت دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 997

به "ماده ژل مانند موجود در ماه آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماده ژل مانند موجود در ماه آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید