مالکیت استقلال و پرسپولیس به دو وزارتخانه دیگر واگذار شد

به گزارش مجله مستانه، به گزارش خبرنگاران، یکی از مهم ترین نقایصی که کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گرفته بود که باید آن را برطرف می کردند، مشترک بودن و دولتی بودن مجمع دو باشگاه بود چرا که وزارت ورزش و جوانان مجمع عمومی هر دو باشگاه بود.

مالکیت استقلال و پرسپولیس به دو وزارتخانه دیگر واگذار شد

در پی این مسئله بزرگ، جلسات متعددی در ایران برای حل مشکل سرخابی ها برگزار و در نهایت مقرر شد مالکیت مشترک این دو باشگاه از زیر نظر وزارت ورزش خارج گردد.

با تصمیمی که امروز اتخاذ شد، مجمع و مالکیت باشگاه استقلال به وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و مجمع پرسپولیس به وزارت اقتصاد و دارایی واگذار شد.

با این تصمیم شاید نیمی از ایراد بزرگ کنفدراسیون فوتبال آسیا که مشترک بودن مجمع دو باشگاه بود حل شده باشد، اما نیمی دیگر که دولتی بودن بود به قوت خود باقی است؛ با این شرح که شاید وزارت ورزش یک وزارت تخصصی در امور ورزش باشد اما این دو وزارت خانه نسبت به تیم داری کلاً غیر تخصصی هستند.

باید دید واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا به این تصمیم مهم در تغییر مالکیت و مجمع دو باشگاه چیست و آیا نسبت به بازگشت سرخابی های تهران به آسیا اتفاق جدیدی رخ خواهد داد یا خیر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 خرداد 1401 بروزرسانی: 22 خرداد 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1941

به "مالکیت استقلال و پرسپولیس به دو وزارتخانه دیگر واگذار شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "مالکیت استقلال و پرسپولیس به دو وزارتخانه دیگر واگذار شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالکیت استقلال و پرسپولیس به دو وزارتخانه دیگر واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید