مدرک دکتری جعلی چند؟

به گزارش مجله مستانه، کارشناسی ارشد 25 میلیون و دکترا 35 میلیون تومان!؛ این قیمت هایی است که یک فروشنده مدارک دانشگاهی که اعتماد به نفس بالایی هم دارد برای فروش به اصطلاح قانونی مدرک به من می دهد. مدرکی که اگر بخواهی به صورت قانونی و تحصیل آن را کسب کنی، در دانشگاه آزاد شبانه، پردیس و غیر دولتی حدود 100 میلیونی برایت آب می خورد.

مدرک دکتری جعلی چند؟

به گزارش اعتدال، برای اطلاع از چگونگی خرید و فروش مدرک تحصیلی با یک فروشنده مدارک دانشگاهی تماس می گیریم و از وی درباره هزینه های اخذ راحت و سریع مدرک دانشگاهی سوال می کنیم.

به وی می گویم که مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد می خواهم. آخرین مدرک تحصیلی ام را سوال می نماید. می پرسد به کجا می خواهی ارائه بدهی؟ می گویم محل کار. سوال می نماید محل کارت دولتی است یا خصوصی؟ پاسخ می دهم دولتی.

می گوید: کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد واحد… برایت 25 میلیون درمی آید.

20 روزه آماده می شود!

می پرسم کی آماده می شود و پاسخ می شنوم که 20 روزه آماده می شود.

از او درباره استعلام این مدرک تحصیلی به وسیله محل کار می پرسم که مسئله ای به وجود نمی آید؟ می گوید: نه، استعلام کتبی درخواست نمایند، با پست می آید و بر می شود، مدرک کاملا معتبر است.

از او می پرسم با این مدرک می توانم در کنکور دکترا هم شرکت کنم که پاسخ مثبت می دهد و می گوید می توانی ادامه تحصیل دهی.

او می گوید: فقط دانشگاه… پاسخ استعلام کتبی را می دهد و مدرک در سیستم ثبت نمی شود. مدرکی که از ما می گیری وقتی خواستی تحویل اداره بدهی، یک پیغام بده که پیگیر استعلامت باشم.

مدرک دکترا هم داری؟

از او درباره چگونگی دریافت مدرک دکترا سوال می کنم که می گوید: هزینه دکترا می شود 35 میلیون و اگر همان واحد دانشگاهی قبلی دکترا داشته باشد، از همان جا هم می شود دریافت کرد.

از او می پرسم اگر بخواهم می شود مدرک تحصیلی ام برای سال 96 بخورد و بعد برای دکترا هم اقدام کنم؟ می گوید بله می شود.

به وی می گویم چگونه می توانم به شما اعتماد کنم؟ می گوید می توانی اعتماد نکنی! آدم باید یک جایی اعتماد کند تا کارش راه بیفتد.

کشف بیش از 30 هزار مدرک جعلی در میدان انقلاب

در همین زمینه فریدون جعفری دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از کشف بیش از 30 هزار مدرک جعلی توسط وزارت علوم در سال 98 در محدوده میدان انقلاب اطلاع داد و نوشت: بعضی مدیران سیاسی بدون حضور در کلاس 140 واحد درس را در دو ترم پاس می نمایند و مدرک ارشد و دکترا می گیرند.

وی با انتقاد از مدرک گرایی در اعتبار سنجی مسئولان و نمایندگان مجلس توضیح داد: این روز ها در اعتبارسنجی نمایندگان جدید مجلس یکی از موضوعات چالشی مدرک ماخوذه دانشگاهی آن ها است؛ چنان چه بعضی را از جلوس بر کرسی نمایندگان ملت محروم نموده است، در واقع وقتی حضور در جایگاهی سیاسی را منوط به داشتن کاغذی به نام مدرک می کنیم، بدون این که آزمون ها و ارزیابی های درستی از دانش مرتبط با آن مدرک را تقویت و به گزینی کنیم نتیجه سوق سیاسیون به سمت مدرک گرایی با استفاده از نفوذ و قدرتشان خواهد شد. دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی گفت: در واقع وقتی در دانشگاه ها به ویژه دانشگاه های غیردولتی و موسسات غیرانتفاعی نظارت و دقت کافی در نحوه و صدور مدرک دیده نمی شود در نتیجه با پدیده ای با عنوان مدرک فروشی روبرو خواهیم شد.

وی اضافه نمود: فقط در یک جمع آوری سطحی ابزار و ادوات فروش خاتمه نامه و کتاب در میدان انقلاب توسط وزارت علوم در سال 98 بیش از 30 هزار نمونه غیر قانونی و جعلی کشف شد یعنی 30 هزار مدرکی که ظاهرا معتبر هستند، اما واقعا بی اعتبار.

او خاطر نشان کرد: در بعضی موسسات به صورت علنی مدرک فروخته می شود به گونه ای که نام و عنوان در سوابق موسسه جعلی است، ولی فقط روی کاغذ فاجعه ای در فضای علمی و دانشگاهی در حال رخ دادن است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 919

به "مدرک دکتری جعلی چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرک دکتری جعلی چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید