مرزبان: باید روشن گردد کفاشیان از چه کانالی به فدراسیون بازگشته است، اربابان در فوتبال ایران یکه تازی می نمایند

به گزارش مجله مستانه، مربی فوتبال ایران گفت که باید معین گردد علی کفاشیان چرا توسط کمیته اخلاق محکوم شده و اکنون چگونه به فدراسیون بازگشته است.

مرزبان: باید روشن گردد کفاشیان از چه کانالی به فدراسیون بازگشته است، اربابان در فوتبال ایران یکه تازی می نمایند

علیرضا مرزبان درباره شرایط کنونی فوتبال ایران به خبرنگار ورزشی مجله مستانه گفت: شرایط مدنی جامعه، بزرگترین مسئله ای است که افراد باید به آن اعتقاد داشته باشند. این قوانین بر اساس اخلاق، تاریخ و سنت جامعه نوشته شده که این مسائل را در فدراسیون فوتبال نمی بینیم. فدراسیون شرایط قانونمندی ندارد و بیشتر مدیران سازمان لیگ و فدراسیون، انتصابی هستند. آنها نمایندگان باشگاه ها نیستند و باید ببینیم انتخاب مسئولان فدراسیون از چه کانالی انجام می گردد.

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید از هم جدا شوند

وی با اشاره به لزوم جدایی سازمان لیگ از فدراسیون فوتبال توضیح داد: تا زمانی که این دو نهاد از یکدیگر جدا نشوند، نمی توانیم انتظار چندانی داشته باشیم. وقتی مدیران فدراسیون مسئولان سازمان لیگ را انتخاب می نمایند، نمی توانیم در این هرج و مرج، انتظار حاکم بودن انضباط را داشته باشیم. نظم زمانی حاکم است که قانون از آن حمایت کند و اکنون در فوتبال ایران، بی نظمی بزرگی می بینیم. الان فدراسیون و سازمان لیگ دچار سردرگمی هستند و کسی وظایفش را نمی داند.

سازمان لیگ مسئولیت برگزاری مسابقات را بپذیرد

این مربی با بیان اینکه مدیران، قدرت مسئولیت پذیری خود را رد می نمایند، اعلام نمود: این مسئولان حاضر نیستند پای قراردادی را امضا نمایند تا مجبور باشند مسئولیتش را بپذیرند. در این شرایط نمی توانیم انتظار داشته باشیم باشگاه ها بر اساس معیارهای بین المللی و انسانی حرکت نمایند. سازمان لیگ باید مسئولیت بازاریابی، برگزاری لیگ و تبلیغات محیطی را بپذیرد و این مسئله را با صداوسیما حل نماید.

سازمان لیگ از طرف فدراسیون فوتبال و فدراسیون از سوی وزارت ورزش کنترل می گردد

مرزبان درخصوص وظایف فدراسیون نشینان گفت: فدراسیون فوتبال باید به تیم های ملی، آموزشگاه فوتبال، داوران و فوتبال آماتور بپردازد، اما سازمان لیگ توسط فدراسیون و فدراسیون از طرف وزارت ورزش کنترل می گردد. وزارت ورزش و جوانان اجازه دخالت در کاری را ندارد، اما در تمام امور دخالت می نماید. وزارت مانند کمیته ملی المپیک باید در زمینه خاصی کار کند، اما به خودش اجازه می دهد که مربی انتخاب کند یا به تیم ها، بازیکن معرفی کند.

به مدیران فدراسیون فوتبال اخطار دادم که با ویلموتس مذاکره نکنید

وی با اشاره به قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال به مجله مستانه گفت: متاسفانه می بینیم بازیکنان و مربیانی چون ویلموتس که کیفیت خوبی ندارند، قراردادهای خاصی در کشور ما می بندند. آن موقع شنیدم که فدراسیون در حال مذاکره با ویلموتس است و به مدیران فدراسیون اخطار دادم که با او مذاکره نکنید، اما کسی به حرفم گوش نکرد و قرارداد امضا شد. به همین خاطر ورزش ایران در دنیا زیر سوال رفته و با این همه شکایت روبرو می شویم.

شکایت های فوتبالی، توهین به کشور و شخصیت مردم ایران است

مربی پیشین پرسپولیس یادآور شد: این شکایت ها، توهین بزرگی به مملکت و شخصیت مردم ایران است. احساس ملی ما نباید بپذیرد ورزشکاران ما به کشورهای دیگر پناهنده شوند و باید پیگیری کنیم مسئله از کجا نشات می گیرد. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ آلمان با هماهنگی وزارت بهداشت، پروتکلی 100 صفحه ای تدوین کرد و هفته آینده هم بدون ایجاد هیچ گونه خللی، بوندس لیگا به سرانجام می رسد. اگر ادعای کاربلدی داریم و قوانین علمی را بلدیم، باید بپرسیم چرا نمی توانیم پروتکل ها اجرا کنیم.

فدراسیون خواست اسم بزرگی بیاورد و چنین مصیبتی به کشور تحمیل کرد

مرزبان با بیان اینکه مسئولان باید در قبال قراردادهایی چون قرارداد ویلموتس جوابگو باشند، گفت: آنها به اندازه کافی درباره افراد تحقیق نکردند و ای کاش از افرادی چون ما که اطلاعات خوبی از مربیان اروپایی داریم و می خواهیم به فوتبال ایران یاری نمایند، سوال می کردند؛ نه اینکه فقط بخواهند اسم بزرگی بیاورند که چنین مصیبتی به کشور تحمیل نمایند. باید ببینیم چه کسانی این وسط، نقش بازی کردند و نقش دلالان چه بوده است. باید آنالیز گردد چه کسانی پا روی اسم مربیان خوبی گذاشتند که می توانستند به فوتبال ایران بیایند؟

باید روشن گردد چرا کفاشیان محکوم شده و از چه کانالی به فدراسیون بازگشته است

وی درباره اینکه علی کفاشیان که پیش تر توسط کمیته اخلاق محکوم شده، به فدراسیون فوتبال بازگشت، توضیح داد: ما دموکراسی، حقوق فردی و اینکه هر کسی باید جوابگوی تصمیماتش باشد، فراموش کردیم. باید روشن گردد کفاشیان چرا محکوم شده و از چه کانالی بازگشته است. آیا دلسوزان فوتبال ایران و نمایندگان فوتبال استان ها چنین رایی داده اند؟ می توانستیم کنفرانسی با حضور نمایندگان هیئت ها، مربیان و دلسوزان فوتبال برگزار کنیم، حرف های همه را بشنویم و کسی را با اکثریت آرا به ریاست فدراسیون برسانیم.

هر کسی لابی بیشتری داشته باشد، به پُست های مختلف مدیریتی می رسد

مربی فوتبال ایران با بیان اینکه رئیس فدراسیون باید حقوق دنیای را بداند، اعلام نمود: چنین رئیسی باید بتواند از حقوق ملی ما در دنیا دفاع کند، نه اینکه کسانی که پیش تر انتصاب شده بودند، بفرایند و دوباره با انتصاب به فدراسیون بازگردند. رفتار ما در ورزش ارباب - رعیتی است. هر کسی لابی بیشتری داشته باشد، می تواند بهتر حرکت کند و به پُست های مختلف مدیریتی برسد.

اربابان در فوتبال ایران یکه تازی می نمایند

مرزبان با بیان این موضوع که بحران مدیریت انسانی، بزرگترین بحران زندگی ماست، به مجله مستانه گفت: انسان های کاردان که باید کیفیت مدیریتی داشته باشند و بحران ها را حل نمایند، نه اینکه افرادی بیایند که بهترین ارتباط را دارند و با لابی به پُست های متخلف می رسند. در سیاست هم می بینیم وزیران از چه کانال هایی می آیند و می فرایند و این موضوع در فدراسیون و سازمان لیگ هم وجود دارد. ما در فوتبال ایران، جامعه مدرنی نداریم و باید بدانیم تا زمانی که سیستم ارباب رعیتی در این فوتبال وجود دارد، ارباب ها یکه تازی می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 955

به "مرزبان: باید روشن گردد کفاشیان از چه کانالی به فدراسیون بازگشته است، اربابان در فوتبال ایران یکه تازی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزبان: باید روشن گردد کفاشیان از چه کانالی به فدراسیون بازگشته است، اربابان در فوتبال ایران یکه تازی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید