میزان سوزاندن کالری با ورزش های مختلف چقدر است؟

به گزارش مجله مستانه، آگاهی از میزان سوزاندن کالری با ورزش می تواند شما را در راستا بهبود تناسب اندام قرار دهد. در ادامه با میزان سوزاندن کالری در ورزش هایی مانند دویدن، پیاده روی سریع، شنا، طناب زدن، فوتبال، ورزش های راکتی، بالا رفتن از پله، بوکس، ورزش های زمستانی، دویدن بر روی تردمیل و درازنشست آشنا می شوید.

میزان سوزاندن کالری با ورزش های مختلف چقدر است؟

خبرنگاران |سرویس ورزش - برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام و رسیدن به یک سبک زندگی سالم، باید به انجام ورزش و سوزاندن کالری با ورزش بپردازید. ورزش های مختلفی وجود دارد که برای سوزاندن کالری می توانید به انجام آن ها بپردازید. در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

کالری چیست؟

کالری یک واحد اندازه گیری است. میزان مصرف انرژی را می توان از طریق میزان سوزاندن کالری محاسبه کرد. بدن شما همیشه در حال سوزاندن کالری است و بسته به نوع فعالیت شما این میزان متفاوت است. برای افزایش میزان سوزاندن کالری باید به انجام فعالیت های شدید تری بپردازید. برای کاهش وزن به اندازه نیم کیلوگرم باید 3500 کالری بسوزانید. بنابراین شما برای کاهش وزن مورد نظر خود باید به صورت دقیق و حساب شده کالری بسوزانید. حال به معرفی ورزش هایی می پردازیم که می توانند بیشترین یاری را به شما در سوزاندن کالری داشته باشند. تمام اعداد گفته شده در این مطلب به صورت میانگین فعالیت بدنی در یک ساعت در نظر گرفته می گردد. تعداد این کالری ها متناسب با جنس و سن و سطح تناسب اندام افراد مختلف متفاوت است.

میزان سوزاندن کالری با دویدن

با هر ساعت دویدن حدود 900 تا 1500 کالری سوزانده می گردد. شما می توانید با انجام این ورزش میزان کالری بیشتری نسبت به پیاده روی و راه رفتن بسوزانید و به اندام دلخواه خود برسید. مزیت ویژه دویدن این است که تمام عضلات بدن را درگیر می نماید بنابراین یکی از مناسب ترین ورزش ها برای سوزاندن کالری و رسیدن به اندام دلخواه است.

میزان سوزاندن کالری با پیاده روی سریع

با انجام این ورزش می توانید حدود 500 تا 900 کالری در ساعت بسوزانید. در پیاده روی سریع نیازی نیست که با حداکثر سرعت خود حرکت کنید بلکه با یک سرعت متوسط و در یک بازه زمانی مناسب می توانید به سوزاندن چربی و کالری و شکل دادن به عضلات خود بپردازید.

میزان سوزاندن کالری با ورزش شنا

با شنا کردن می توانید حدود 500 تا 800 کالری در ساعت بسوزانید. شنا کردن ورزش نسبتا سنگینی است و به سرعت می تواند در شما احساس خستگی ایجاد کند. با این حال می تواند تاثیر زیادی در میزان سوزاندن کالری و تناسب اندام شما داشته باشد.

میزان سوزاندن کالری با ورزش طناب زدن

با طناب زدن می توانید حدود 700 تا 1100 کالری در ساعت بسوزانید. در بسیاری از ورزش ها از جمله بوکس ورزشکاران برای گرم کردن خود از طناب زدن استفاده می نمایند، در صورتی که شما با چند دقیقه انجام دادن این تمرین متوجه می شوید که طناب زدن ورزشی فراتر از گرم کردن است. طناب زدن همچنین می تواند به هماهنگ شدن چشم ها و عضلات بدن یاری کند. طناب زدن برای لاغری بسیار موثر است.

میزان سوزاندن کالری در ورزش فوتبال

شما در ورزش فوتبال می توانید حدود 900 تا 1400 کالری در ساعت بسوزانید. ورزش فوتبال نیازمند راه رفتن، دویدن و پرش است و همچنین زمین آن دارای ابعاد بزرگی است که باعث تحرک زیاد بازیکنان می گردد. بنابراین فوتبال ورزشی بسیار مناسب برای سوزاندن کالری است.

میزان سوزاندن کالری در ورزش های راکتی

شما می توانید با انجام ورزش های راکتی حدود 600 تا 900 کالری در هر ساعت بسوزانید. این ورزش ها برای سوزاندن کالری بسیار مناسب هستند. البته در صورتی که در پا های خود دچار مصدومیت شده اید بهتر است که این نوع ورزش ها را انجام ندهید. از جمله ورزش های راکتی مناسب برای سوزاندن کالری، می توان به تنیس اشاره نمود.

میزان سوزاندن کالری در بالا رفتن از پله

شما با انجام این ورزش می توانید حدود 600 تا 900 کالری در ساعت بسوزانید. برای انجام این حرکت می توانید بجای پله از تردمیل شیبدار بهره ببرید. کوهنوردی نیز مانند همین ورزش است که با انجام آن می توانید علاوه بر سوزاندن کالری، عضلات پایین تنه خود را نیز تقویت کنید.

میزان سوزاندن کالری در ورزش بوکس

شما با انجام این ورزش می توانید حدود 540 تا 800 کالری در ساعت بسوزانید. این ورزش همراه با تحرک زیاد و مداوم است که می تواند در سوزاندن کالری و ایجاد فرم مناسب بدنی به شما یاری زیادی کند.

میزان سوزاندن کالری در ورزش های زمستانی

شما می توانید با انجام ورزش های زمستانی حدود 436 تا 544 کالری در ساعت بسوزانید. ورزش های معمول زمستانی مانند اسکی و اسنوبورد سواری می توانند در سوزاندن کالری یاری زیادی به شما نمایند.

میزان سوزاندن کالری با دویدن روی تردمیل

تردمیل نیز از جمله وسایلی است که با استفاده از آن می توان به سوزاندن کالری پرداخت. شما با استفاده از تردمیل می توانید میزان گام های خود و همینطور سرعت حرکت خود را نیز تنظیم کنید. همچنین با انجام این تمرین به مدت 20 دقیقه و با سرعت حدود 10 کیلومتر بر ساعت می توانید 220 کالری بسوزانید.

میزان سوزاندن کالری دراز نشست

دراز نشست از جمله ورزش هایی است که بدن شما در حین انجام آن فعالیت کمی دارد به همین دلیل میزان سوزاندن کالری در آن زیاد نیست. ولی این ورزش برای تقویت عضلات شکمی و تناسب اندام بسیار مناسب است. بطور متوسط فردی با وزن 82 کیلوگرم با انجام 15 دقیقه دراز نشست 84 کالری و در صورت انجام این تمرین با قدرت زیاد در همین زمان حدود 151 کالری خواهد سوزاند.

سوزاندن کالری بیشتر

برای سوزاندن کالری بیشتر می توانید فعالیت ها و ورزش های خود را با شدت بیشتری انجام دهید. به طوری که می توانید با انجام یک دقیقه فعالیت شدید دو برابر زمانی که یک فعالیت نسبتا شدید انجام می دهید کالری بسوزانید. فعالیت نسبتا شدید فعالیتی است که شما در حین انجام آن می توانید به راحتی صحبت کنید، ولی در فعالیت شدید به دلیل تنفس سریع تر امکان راحت صحبت کردن برای شما وجود ندارند.

برگرفته از: سایت اقتصادنیوز

منبع: setare.com
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1324

به "میزان سوزاندن کالری با ورزش های مختلف چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان سوزاندن کالری با ورزش های مختلف چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید