نوری: آموزش غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور اجرا می گردد

به گزارش مجله مستانه، وزیر آموزش و پرورش ضمن رد بحث ایجاد مدارس آنلاین و غیرحضوری در داخل گفت: بحث آموزش غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور مطرح شده و مربوط به داخل کشور نیست.

نوری: آموزش غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور اجرا می گردد

به گزارش ایرنا، یوسف نوری ضمن رد بحث ایجاد مدارس آنلاین و غیرحضوری و آنالیز آن در سطح کارشناسی در این وزارتخانه، گفت: اصلا چنین موضوعی نداریم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه نمود: بحث آموزش غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور مطرح شده است و مربوط به داخل کشور نیست.

شورای عالی آموزش و پرورش اوایل اسفندماه 1401 ایجاد مدرسه مجازی را به تصویب رساند که بر اساس آن و به منظور فراهم کردن فرصت های مناسب برای تعلیم و تربیت، تسهیل فرایند آموزش و یادگیری، ارتقای کیفیت فرایند تعلیم و تربیت با تکیه بر استفاده هوشمندانه از فناوری های نوین و افزایش پوشش تحصیلی ایرانیان خارج از کشور که امکان دسترسی یا حضور در کلاس های درس را ندارند، خارجیان علاقه مند به تحصیل در نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران، اتباع خارجی داخل کشور، داوطلبان آزاد و دانش آموزان لازم التعلیم ایرانی بازمانده از تحصیل راه اندازی می گردد.

با این وجود بعضی رسانه ها این مصوبه را به منزله مجوز ایجاد مدارس آنلاین در کشور برداشت کردند در حالی که وزارت آموزش و پرورش بر تدریس و تحصیل حضوری تاکید دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اسفند 1401 بروزرسانی: 29 اسفند 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 2100

به "نوری: آموزش غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوری: آموزش غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید