همه دنیا باید از جنایت ضد بشری دولت ترامپ علیه ملت ایران آگاه شوند

به گزارش مجله مستانه، رئیس جمهور گفت: لازم است برای آگاهی همگان سند جنایت تحمیل جنگ اقتصادی و اعمال کنندگان تحریم های فراگیر و بی سابقه منتشر شود تا همه دنیا از جنایت ضد بشری دولت ترامپ علیه ملت ایران آگاه شوند.

همه دنیا باید از جنایت ضد بشری دولت ترامپ علیه ملت ایران آگاه شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، دویست و سی و سومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار و در این جلسه گزارش شاخص های کلان اقتصادی پس از دوره فشار حداکثری و جنگ اقتصادی و شوک حاصل از کرونا و اثرات این دو عامل برون زا بر اقتصاد کشور ارائه شد.

در این گزارش با توجه به فرایند توسعه و رشد اقتصادی کشورمان در فاصله سال های 93 تا 96 و مقایسه با شرایط اقتصاد ایران درصورت نبود تحریم ها در سال های 96 تا 99، خسارات و تبعات منفی تحریم های آمریکا بر شاخص های کلان اقتصادی از جمله تولید ناخالص داخلی، نقدینگی، تورم، اشتغال و تراز تجاری در طول جنگ اقتصادی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته است.

رئیس جمهور با اشاره به این گزارش شرح داد: لازم است برای آگاهی همگان سند جنایت تحمیل جنگ اقتصادی و اعمال کنندگان تحریم های فراگیر و بی سابقه منتشر شود تا همه دنیا از جنایت ضد بشری دولت ترامپ علیه ملت ایران آگاه شوند.

روحانی با اشاره به عوارض جنگ اقتصادی و تاثیر آن بر توسعه اقتصادی کشور و زندگی و معیشت عامه مردم گفت: جنایت علیه بشریت به طور معمول در اذهان عمومی، معادل جنگ و درگیری نظامی دیده می شود درصورتی که تحریم و جنگ اقتصادی هم باید به نام جنایتی خاموش علیه بشریت شناخته و ثبت شود و ایران به نام قربانی این اقدام غیر انسانی سند جنایت تحریم کنندگان را به دنیایان ارائه خواهد کرد.

وی با تشریح مقاومت مردم و مدیریت دولت درمقابله با این جنگ و شکست دادن تحریم کنندگان گفت: در کنار سند جنایت ترامپ که در راه توسعه و پیشرفت یک کشور و ملت مانع ایجاد کرد و به معیشت مردم و حتی سلامت و بهداشت و درمان آنان آسیب و زیان وارد ساخت باید سند مقاومت و مدیریت مقابله با جنگ اقتصادی هم به دنیا ارائه شود.

رئیس جمهور با قهرمانانه خواندن سند مقاومت و مدیریت جنگ اقتصادی گفت: اینکه بعد از سه سال و نیم جنگ اقتصادی تحریم گذاران امروز به شکست خود اذعان می کنند، خود گواه بزرگی بر پیروزی ملت ایران و مدیریت موثر در مقابله با جنگ اقتصادی است که همه موظف به ارائه این سند هستند.

در این جلسه سرپرست بانک مرکزی گزارش شاخص های کلان فصل زمستان گذشته و عملکرد سال 99 اقتصاد ایران را ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، برغم همه مسائل ناشی از جنگ اقتصادی و کرونا، در این فصل، شاخص تولید در بخش های مهم مثبت شده است.

همچنین در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت برنامه مانع زدایی و تشویق تولید در حوزه صنایع و معادن را ارائه کرد که پس از بحث و بررسی، ادامه تلاش ها در زمینه تسهیل فضای سرمایه گذاری و تولید و زدودن مقررات دست و پا گیر، با همکاری دیگر دستگاه های ذیربط برای تداوم رشد بخش صنعتی کشور مورد تاکید قرار گرفت.

رئیس جمهور با اشاره به عملکرد چشمگیر بخش صنعت و معدن در سال 99، برغم همه فشار های تحریمی و کرونا، از تلاش صنعتگران، سرمایه گذاران و کارگران و مهندسان این بخش قدردانی کرد و گفت: به راستی حماسه افزایش تولید کشور در هنگامه فشار حداکثری خارجی، فصل افتخارآفرینی در تاریخ اقتصاد کشور است و جفاست اگر با سیاه نمایی این حماسه مقاومت عالمانه به دلیل ملاحظات سیاسی و جناحی نادیده گرفته شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1636

به "همه دنیا باید از جنایت ضد بشری دولت ترامپ علیه ملت ایران آگاه شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه دنیا باید از جنایت ضد بشری دولت ترامپ علیه ملت ایران آگاه شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید