وسایل موردنیاز بچه ها در سفر

به گزارش مجله مستانه، بسیاری از والدین مردد هستند که آیا می توانند همراه با کودک به مسافرت بروند. آن ها تصور می نمایند زحمت و مشقت چنین سفری آن قدر زیاد است که بهتر است قید آن را بزنند. در ادامه مطلب وسایلی را به شما معرفی می کنیم که در سفر با کودک، می توانند باعث آرامش خاطر شما و کودک گردد؛ درنتیجه مسافرتی راحت خواهید داشت. با خبرنگاران همراه باشید.

وسایل موردنیاز بچه ها در سفر

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

پرکاربردترین لوازم سفر برای بچه ها

در ادامه یادآور می شویم، لوازمی که قرار است بردارید به نوع سفرتان بستگی دارد، مثلا سفر تفریحی یا ملاقات خانوادگی و اینکه سفرتان داخلی باشد یا خارجی، مهم است. باید همه این نکات را قبل از بستن چمدان مدنظر قرار دهید.

جایگاه خودرو

اگر سفرتان هوایی باشد دیگر احتیاجی به جایگاه خودرو نیست؛ اما اگر سفر جاده ای دارید، بهتر است که جایگاه کودک را به همراه داشته باشید تا فرزندتان در آرامش باشد. همچنین در طی پرواز می توانید کودک را در آن قرار دهید تا خودتان نیز از سفر لذت بیشری ببرید.

کالسکه سبک

در آغوش نگه داشتن کودک در طول سفر کار بسیار مسئله ای خواهد بود. همین طور نمی توان از کودک انتظار داشت که همپای شما راه برود. اگر دوست دارید تا سفر برای شما و کودک تان لذت بخش باشد، کالسکه ای سبک که به راحتی جمع گردد به همراه داشته باشید. در فرودگاه که پیاده روی زیاد است و یا حتی هنگام ملاقات از مناظر، کالسکه وسیله ای مفید خواهد بود.

سینی جایگاه کودک

سفر طولانی و بچه ها چندان باهم سازگار به نظر نمی رسند. باید هر آنچه موجب پرت کردن حواس بچه ها می گردد را به همراه داشته باشید. سینی جایگاه وسیله ای است که به راحتی روی جایگاه نصب می گردد و می توان غذا یا اسباب بازی را روی آن قرار داد و احتمال به هم ریختگی را به حداقل می رساند. با این روش، سفر برای شما نیز لذت بخش تر است.

ساک لوازم ضروری نوزاد

همه لوازم ضروری کودک از قبیل پوشک، دستمال، لوسیون، مواد ضدعفونی کننده، شیشه شیر و ... باید در یک محل قرار بگیرند تا دسترسی به آن ها آسان باشد؛ به خصوص اگر سفر هوایی و طولانی باشد. این ساک نباید خیلی بزرگ باشد ولی قسمت های مختلف برای قرار دادن لوازم در آن تعبیه شده باشد.

کیت ایمنی

قطعا منزل شما برای کودک تان ایمن سازی شده است ولی هتل شما نیز باید مانند منزل ایمن گردد. این کیت حاوی وسایل لازم برای ایمن سازی محل اقامت تان است.

کوله کودک

فرزند بزرگ ترتان می تواند کوله ای پر از کتاب داستان، اسباب بازی های کوچک، ابزار سرگرمی یا حتی پتو و عروسک موردعلاقه اش را حمل کند. این کار هم باعث خوشحالی آن ها می گردد و هم به باز شدن فضای چمدان خودتان یاری می نماید.

موارد سرگرم کننده

روی موبایل یا تبلت خود، کارتون، آهنگ و بازی های مورد علاقه فرزندتان را بریزید تا در زمان احتیاج او را سرگرم کنید. بچه ها در سفرهای طولانی بدقلق می شوند و با این کار می توانید حواس شان را پرت کنید.

جایگاه یاریی قابل حمل

ممکن است به همراه داشتن این جایگاه چندان ضروری نباشد اما شاید در برخی سفرها مانند بازدید از اقوام، مفید باشد. مدلی را انتخاب کنید که سبک باشد و در چمدان جای کمی بگیرد.

آغوشی

اگر فرزندتان عادت به بغل شدن یا همراه بودن با شما دارد، آغوشی یاری شایانی می نماید و شما نیز خاطرتان آسوده خواهد بود؛ به ویژه در اماکن پرازدحام بستن آغوشی بسیار مفید خواهد بود.

سایر موارد

اگر قصد سفر به خارج از کشور دارید، فهرستی از تمام وسایل مورداحتیاج که ممکن است در مقصد سفرتان موجود نباشد، از قبیل غذای کودک، وسایل بهداشتی را تهیه کنید، خصوصا اگر برند یا طعم خاصی مدنظرتان باشد. بهتر است یک روسری بزرگ به همراه داشته باشید تا در زمان تابش شدید خورشید، به عنوان سایه بان کودک بهره ببرید. هر چیز که برای کودک حیاتی و ضروری است با خود همراه داشته باشید. نگرانی والدین با نزدیک شدن تاریخ سفر بیشتر می گردد؛ اما با در نظر دریافت نکاتی که ذکر شد، سفری مفرح را با کمترین نگرانی تجربه خواهید کرد. منبع:buzzleمنبع: کجارو
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 591

به "وسایل موردنیاز بچه ها در سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسایل موردنیاز بچه ها در سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید