پمپئو از حصول بخش نخست توافق تجاری با چین در هفته های آینده اطلاع داد

به گزارش مجله مستانه، مایک پمپئو روز دوشنبه در گفت وگو با شبکه محلی دابلیو سی اس سی کارولینای جنوبی در پاسخ به اینکه از موضوعاتی که کارخانجات خودروسازی با آن روبرو هستند، تعرفه هایی است که بر بخش آهن و فولاد وضع شده است، این مطلب را بیان کرد.

پمپئو از حصول بخش نخست توافق تجاری با چین در هفته های آینده اطلاع داد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

وی افزود: این یک مساله چند وجهی است. آنچه که ما می دانیم این است که تعرفه ها وقتی که به صورت نامنصفانه بر تجار آمریکایی وضع می شوند، اشتباه هستند.

وزیر خارجه آمریکا یادآور شد: اگر به آنچه که رئیس جمهوری ترامپ انجام داده است، نگاه کنید، او قرارداد یو اس ام سی اس(پیمان مشترک آمریکا، کانادا و مکزیک که جایگزین نفتا شد) را پیش برد. من امیدوارم که نانسی پلوسی رئیس مجلس آمریکا این قرارداد را به صحن مجلس بیاورد و آن را تصویب کند.

پمپئو با بیان اینکه این مساله برای کارولینای جنوبی مهم خواهد بود، ادامه داد: امیدوارم که کنگره مقداری از زمان خود را برای کار بر روی این توافق اختصاص دهد که منافع آن به مردم کارلینای جنوبی خواهد رسید.

وی افزود: موضوعات تجاری برای آمریکا بسیار مهم هستند. من زمانی که در کانزاس فعالیت مالی کوچکی به راه انداختم، کوشش کردیم تا با چین تجارت داشته باشیم اما آن منصفانه نبود. مقررات برابر نبودند.

وزیر خارجه ترامپ اظهار کرد: وقتی هم که من عضو کنگره بودم، کشاورزان ما کوشش کردند تا محصولات خودشان را بفروشند و نتوانستند. محصولات آنها نمی توانند به صورت منصفانه و متقابل وارد آن کشور شوند. این چیزی است که رئیس جمهوری ترامپ نسبت به آن فعالیت می نماید.

پمپئو با این ادعا که پیشرفت واقعی در این زمینه داشته اند، گفت: امیدوارم که در هفته های آینده، بخش نخست این توافق را به دست آوریم. آن برای همه مردم آمریکا مناسب خواهد بود.

دفاع پمپئو از اوکراین گیت

وزیر خارجه ترامپ در پاسخ به سوال دیگر که به موضوع استیضاح ترامپ ارتباط داشت، گفت: امیدوارم هر کسی که برای ادای شهادت به کنگره می رود، صادقانه و دقیق سخن بگوید.

پمپئو افزود: اگر اینگونه باشد، نقش نظارتی محقق خواهد شد و فکر می کنم مردم آمریکا خواهند دید چه اتفاقی می افتد. من بخشی از سیاست آمریکا در قبال اوکراین بودم. ما خیلی روشن بودیم.

وی ادامه داد: می خواستیم مطمئن شویم که فسادی که برای طولانی مدت و به طور غیرقانونی در اوکراین موجود بوده است، کاهش یابد و (ولادیمیر) زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین ظرفیت انجام آن را داشته باشد.

وزیر خارجه آمریکا که همیشه از سیاست های ترامپ بدون چون و چرایی دفاع نموده و پای خودش هم در مساله اوکراین گیت گیر است، افزود: همچنین این رئیس جمهوری خواست مطمئن گردد که ولادیمیر پوتین (رئیس جمهوری روسیه) قادر نخواهد بود که بر مردم اوکراین مشقت تحمیل کند، بنابراین ما سیستم تسلیحات دفاعی را برای مردم اوکراین فراهم کردیم.

پمپئو اظهار کرد: دولت پیشین (آمریکا) این کار را نکردند. آنها تهیه ملحفه و پتو را انتخاب کردند. ما به آنها سلاح واقعی دادیم، جایی که می توانستند علیه روسیه بجنگند. من به آنچه که مقامات این دولت نسبت به سیاست در قبال اوکراین انجام دادند، افتخار می کنم.

به دنبال افشای تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با ولادیمیر زلنسکی و گروکشی اعطای یاری های تسلیحاتی مصوب کنگره آمریکا به تحقیق درباره فعالیت مالی هانتر بایدن فرزند جو بایدن معاون اول باراک اوباما و داوطلب فعلی ریاست جمهوری آمریکا، مجلس نمایندگان طرح استیضاح ترامپ را با شدت بیشتری پیگیری کرد.

در این باره چندین نشست غیرعلنی با بعضی از شاهدان این تماس تلفنی برگزار گردید و سر انجام با تصویب قطعنامه ای هم به ادامه فرایند تحقیقات استیضاح رای داد و هم تصمیم گرفتند تا این جلسات، به صورت علنی برگزار گردد.

قرار است روز چهارشنبه نخستین نشست علنی در این باره با حضور ویلیام تیلور سرپرست سفارت آمریکا در اوکراین برگزار گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 486

به "پمپئو از حصول بخش نخست توافق تجاری با چین در هفته های آینده اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو از حصول بخش نخست توافق تجاری با چین در هفته های آینده اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید