چرا باید بیمه عمر بخریم؟

به گزارش مجله مستانه، همه کارشناسان بر لزوم افزایش نقش بیمه های عمر و سرمایه گذاری در زندگی مالی مردم تاکید دارند، اما درباره چگونگی پیاده سازی این فرایند کمتر اظهار نظر شده است. از سوی دیگر مردم همیشه با این سوال روبرو اند که چرا بیمه عمر بخریم، در حالی که می توانیم پولمان را در بانک، طلا یا بورس سرمایه گذاری کنیم؟

چرا باید بیمه عمر بخریم؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه سامان، در حالی که نگرانی عدم تامین اقتصادی بابت هزینه های بازماندن از کار یا بازنشستگی، هزینه های درمان و یا فوت سرپرست خانوار به ویژه در دوره شیوع کرونا دغدغه همه مردم است، شرکت های بیمه می توانند با برنامه ریزی و تحلیل مطلوب و ارائه طرح های بیمه ای مناسب، تامین اقتصادی خانوارها در مواجهه با این شرایط را بر عهده بگیرند.

الناز کیانی مدیر بیمه های زندگی شرکت بیمه سامان در پاسخ به این دغدغه ها، با بیان این که این گونه نقش آفرینی های شرکت های بیمه در دوران های بحرانی و نقش حمایتی آنها، صندلی اصلی این صنعت را نمایان نموده و موجب می گردد محصولات بیمه زندگی در سبد احتیاجهای اولیه آحاد مردم جای گیرد، گفت: از سوی دیگر بیمه عمر با توجه به ماهیتش می بایست با شرایط زندگی افراد در طول زندگی، قابلیت تغییر و تطبیق داشته باشد.

وی با بیان این که این قابلیت در بیمه های عمر قدیمی وجود نداشت، اضافه کرد: از ارائه محصول یونیورسال لایف که انعطاف پذیری لازم جهت تطبیق با احتیاجهای افراد در هر دوره زندگی را دارد هم کمتر از دو دهه می گذرد، در حالی که مشتریان اطلاعات چندانی درباره آن ندارند.

او ادامه داد: توسعه بیمه های زندگی، حمایت همه جانبه نهادهای نظارتی، قانون گذار، فعالان این صنعت و شرکت های بیمه را می طلبد و منوط به سه عامل فرهنگ سازی، تنوع محصولات منطبق با احتیاج روز آحاد جامعه و تعلیم و گسترش شبکه فروش حرفه ای و تخصصی است.

کیانی اظهار کرد: از سوی دیگر هم خوانی قوانین با سیاست های توسعه ای نیز در این زمینه نقش کلیدی دارد و احتیاج است با بازنگری های مطلوب، موانع توسعه بیمه های زندگی مرتفع گردد.

مدیر بیمه های زندگی شرکت بیمه سامان با بیان این که اساس بیمه عمر، تامین اقتصادی و آرامش خاطر در زمان حیات فرد و برطرف نگرانی دغدغه اقتصادی پس از فوت در قبال خانواده است، اضافه کرد: بیمه عمر همچنین پس اندازی برای طول زندگی و یک سرمایه گذاری بلندمدت با پرداخت مبالغ اندک حق بیمه در طی سالهای متمادی است.

به گفته کیانی، مبلغ سرمایه حیات این بیمه نامه، همیشه در دسترس بیمه گذار است و او طی دوران زندگی می تواند در صورت تمایل و احتیاج، بخشی از آن را برداشت و یا به شکل وام دریافت کند، بدون این که در بیمه نامه و پوشش های آن خللی ایجاد گردد.

مدیر بیمه های زندگی شرکت بیمه سامان با اشاره به این که شرکت های بیمه با تجمیع سرمایه های خرد بیمه گذاران، در بازارهای سرمایه گذاری متنوع به صورت حرفه ای سرمایه گذاری نموده و با بهره گیری از تیم متخصص در این زمینه، بازده مطلوبی را محقق می سازند، ادامه داد: سرمایه گذاری شرکت های بیمه تابع چارچوب و قوانین معین است و به این ترتیب، ریسک سرمایه گذاری نیز کنترل می گردد. این روش ضمن تضمین مبلغی سود به صورت علی الحساب، سالانه مبالغی نیز به عنوان مشارکت در منافع، مازاد بر سود تضمینی محقق و به حساب بیمه گذاران منظور می گردد.

وی تاکید نمود: بیمه عمر در کنار ماهیت اصلی پوشش های بیمه ای آن، نوعی سرمایه گذاری بلند مدت با سود مطمئن نیز جهت تامین احتیاجهای دوران حیات افراد است.

هموطنان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی www.si24.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1143

به "چرا باید بیمه عمر بخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید بیمه عمر بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید