چین نسبت به تشدید تنش در رابطه با انگلیس هشدار داد

به گزارش مجله مستانه، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، لیو شیائو مینگ سفیر چین در انگلیس در جریان نشست خبری در لندن در ارتباط با تشدید تنش در روابط کشورش و انگلیس هشدار داد.

چین نسبت به تشدید تنش در رابطه با انگلیس هشدار داد

مسئله ممنوعیت مشارکت هوآوی در پروژه مخابراتی نسل پنجم شبکه تلفن همراه و مداخلات لندن در امور هنگ کنگ از جمله مهمترین موضوعات مورد تنش در روابط انگلیس و چین عنوان شده است.

به گفته سفیر چین، این کشور تغییری نکرده است و این انگلیس است که تغییر کرده و لندن لازم است تا مسئولیت همه مسائل موجود در روابط دو طرف را بپذیرد.

سفیر چین همچنین در ادامه گفت: برخی سیاستمداران انگلیس همچنان به ذهنیت جنگ سرد چسبیده اند، آنها دارند با موضوع ادعایی تهدید چین، بازی می کنند و چین را دولت خصم می بینند و به جدا شدن کامل از چین تهدید می کنند و حتی بر از سرگیری جنگ جدید با چین تاکید دارند.

لیو شیائو مینگ در ادامه تاکید کرد که این چین نیست که خواستار شروع جنگ سرد جدید است بلکه آنهایی که آن سوی اقیانوس آرام هستند چنین جنگی را دنبال می کنند.

به نظر بسیاری از تحلیلگران، با اوج دریافت اختلافات میان چین و انگلستان بر سر مسایل اقتصادی و سیاسی، روابط دو کشور به انتها عصر طلایی نزدیک شده است.

انگلیس برخلاف برخی از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه که همچنان با شرکت هواوی کار می کنند اعلام کرده است از انتها سال جاری میلادی بسیاری از بخش های ارتباطی و همکاری با این شرکت چینی از جمله در زمینه توسعه شبکه نسل پنجم پرسرعت قطع می شود.

این کشور بخصوص با طرح این موضوع که هنگ کنگی ها پس از تصویب قانون امنیتی در کنگره ملی خلق چین می توانند تابعیت انگلستان را دریافت کنند و صاحب گذرنامه آن کشور شوند پکن را خشمگین کرده به طوری که چین در روزهای اخیر چندین هشدار به لندن داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1017

به "چین نسبت به تشدید تنش در رابطه با انگلیس هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین نسبت به تشدید تنش در رابطه با انگلیس هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید