کوشک حمیدیه احیاء می گردد

به گزارش مجله مستانه، سرپرست معاونت میراث فرهنگی خوزستان با بیان این که عملیات برطرف خطر از بنای تاریخی کوشک حمیدیه صورت گرفته است، از پیگیری به منظور جذب سرمایه گذار و تعریف کاربری متناسب برای این بنا اطلاع داد.

کوشک حمیدیه احیاء می گردد

به گزارش مجله مستانه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، محمدحسین ازسطوزاده اظهار کرد: درپی بارندگی های امسال و آسیب هایی که به اثر ارزشمند کوشک حمیدیه وارد شده بود، پیشگیری از عوامل آسیب رسان و برطرف خطر، در دستورکار این اداره کل نهاده شد که طی بازه زمانی دوماهه، عملیات با موفقیت به انجام رسیده است.

او با بیان این که اعتبار کل این پروژه 300 میلیون ریال بود اضافه کرد: پاکسازی محوطه اتاق زیرزمین، آواربرداری، بارگیری و حمل نخاله، جمع آوری جرز سنگی فرسوده و اجرای مجدد، جمع آوری جرز آجری پای تاق و اجرای مجدد و نیز جمع آوری و اجرای دوباره تاق از جمله عملیاتی بودند که طی این پروژه اجرایی شدند.

او گفت: به همین دلیل، پیگیری برای جلب سرمایه گذار و تبدیل کاربری متناسب نیز توسط این اداره کل درحال انجام است که گامی مؤثر در راستای احیاءِ بنای موردنظر خواهد بود.

درخور ذکر است، کوشک حمیدیه بنایی مربوط به اواخر دوره قاجار ـ اوایل دوره پهلوی و در حمیدیه از توابع خوزستان قرار گرفته است. این اثر در تاریخ دهم مهرماه 1380 با شماره 3980 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 259

به "کوشک حمیدیه احیاء می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشک حمیدیه احیاء می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید