یونان پناهجویان را در ورزشگاه ها و دهکده متروکِ المپیک آتن اسکان می دهد

به گزارش مجله مستانه، مقامات آتن برای رهایی از فشار ناشی از پناهجویان بر محله ها و ساکنان شهر آتن، صدها تن از مهاجران را در ورزشگاه های متروکِ المپیک سال 2004 این شهر سکنی داده و قصد دارند تعدادی دیگر را در دهکده المپیک مستقر نمایند.

یونان پناهجویان را در ورزشگاه ها و دهکده متروکِ المپیک آتن اسکان می دهد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل مجله مستانه، نشریه ایندیپندنت در گزارشی از پناهجویانی که همچنان در یونان به سر می برند نوشت: آن ها برای ماه ها است که در میدان ویکتوریا در قبل آتن، چمباتمه زده اند: بخشی از ده ها هزار پناهجویی که از ترکیه به یونان آمده و امیدوارند که به سوی اتریش یا آلمان رهسپار شوند، اما در اینجا گیر افتاده اند.

اما هم اکنون وزیر مهاجرت دولت یونان یک راه چاره پیدا نموده است. وی درهای یکی از ورزشگاه هایی را که یونان با ولخرجی بسیار برای المپیک سال 2004 ساخته بود را باز کرد، ورزشگاهی که پس از المپیک به سرعت به یک تأسیسات بدون استفاده تبدیل شده است.

این ورزشگاه ها زمانی نمادهایی خیره کننده از ولخرجی های بی حساب و کتاب در سال های رونق مالی این کشور بودند، اما دولت های بعدی نتوانستند آن ها را در راستای هیچ هدف سودآوری به کار ببرند.

طی روزهای اخیر، حدود 400 تا 500 پناهجو با اتوبوس به محوطه درونی مجموعه گالاتیسِ المپیک منتقل شدند، جایی که از آن برای برگزاری رقابت های تنیس روی میز و ژیمناستیک در سال 2004 استفاده می گردد، همچنین صدها تن دیگر نیز به ورزشگاه سابق هاکی مسابقات المپیک منتقل شده اند.

یانیس موزالاس، وزیر امور داخلی و مسئول امور مهاجران در دولت تحت راهنمایی حزب سیرزا خطاب به مجله مستانه حاضر در میدان ویکتوریا گفت: من از ساکنان خواستم تا شکیبا بشاند، میدان ویکتوریا تخلیه خواهد شد. ما کوشش داریم تا فشار بر جمعیت را کاهش دهیم، و موضع همبستگی o,n را که تا کنون وجود داشته است همچنان حفظ کنیم. ما نمی خواهیم که آن ها در معرض دیدگاه های تند راستگرایانه، نژادپرستانه و بیگانه هراسی قرار بگیرند.

ساکنان جزیره لِس بوس طی اولین دوره زمامداری حزب سیرزا می گفتند که دولت هیچ کاری در خصوص موج پناهجویان انجام نداده است. اما زمانی که دولت الکسیس تسیپراس در ماه آگوست کناره گیری کرد، سرپرست وزارت مهاجرت گفت که از این جزیره دیدن کرد و بعضی اقدامات ضروری را اتخاذ کرد.

در این شرایط، دولت یونان تصمیم گرفته است که با توجه به موج مهاجران ورودی به این کشور، بعضی دیگر از ورزشگاه ها و سالن های مسابقات المپیک را بگشاید و از آن برای اسکان پناهجویان تازه وارد استفاده کند. یکی از آن ها، دهکده المپیک در 12 مایلی شمال آتن است، که شامل تعداد بسیار زیادی از خانه های بتنی بوده و برای پذیرایی از 10 هزار ورزشکار طراحی شده است. این دهکده یکی از نمادهای است که نشان می دهد جاه طلبی های یونان پس از بحران مالی به یک دُمَل چرکین تبدیل شده است. زمانی که بازی های المپیک سرانجام یافتند، هزاران یونان در مسابقات قرعه کشی شرکت کردند تا بتوانند یک خانه را در دهکده المپیک به قیمت مزایده بخرند. تعدادی از کسانی که در این قرعه کشی برنده شدند همچنان آنجا ساکن هستند. اما پس از آنکه صاحبان کسب و کار به علت نبود تقاضا و بازار پرکشش، این دهکده را ترک کردند، امیدها در خصوص این منطقه به سرعت از بین رفت و مدارس و کودکستان هایی که قرار بود برای این منطقه ساخته شوند، هرگز تکمیل نشدند.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 813

به "یونان پناهجویان را در ورزشگاه ها و دهکده متروکِ المپیک آتن اسکان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونان پناهجویان را در ورزشگاه ها و دهکده متروکِ المپیک آتن اسکان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید