ابلاغیه کاهش تعرفه اینترنت هنوز عملیاتی نشده است ، افزایش فشار روانی بر جامعه دانشگاهی

به گزارش مجله مستانه، وزیر علوم در نامه ای به وزیر ارتباطات اظهار داشت: بررسی های میدانی از دانشگاه ها نشان می دهد ابلاغیه کاهش تعرفه اینترنت به اپراتور های ارائه دهنده خدمات پهنای باند هنوز جنبه عملیاتی نیافته است.

ابلاغیه کاهش تعرفه اینترنت هنوز عملیاتی نشده است ، افزایش فشار روانی بر جامعه دانشگاهی

به گزارش گروه دانشگاه مجله مستانه، منصور غلامی، وزیر علوم در نامه ای به آذری جهرمی، وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: بررسی های میدانی از دانشگاه ها نشان می دهد ابلاغیه کاهش تعرفه اینترنت به اپراتور های ارائه دهنده خدمات پهنای باند هنوز جنبه عملیاتی نیافته است.

متن نامه منصور غلامی به آذری جهرمی به شرح زیر است:

همانگونه که مستحضرید شرایط خاص حاصل از شیوع ویروس کرونا نه تنها ایران بلکه تمام جهان را تحت تأثیر شدید خود قرار داده است و از این رو تمام روش های کاری و ارتباطی و آموزشی دچار دگرگونی غیرمنتظره ای شده اند.

اولویت های پشتیبانی از خدمت رسانی به مردم و استفاده از زیرساخت فناوری اطلاعات به عنوان عامل توانمندساز در کشور های مختلف متناسب با اقتضائات مالی فرهنگی و اجتماعی متفاوت است. به دلیل حضور گسترده نسل جوان کشور در فعالیت های آموزشی به عنوان دانشجو یا استاد در حال حاضر پشتیبانی از فعالیت های تحصیلی آن ها یکی از موارد مهم مدیریت بحران در کشور محسوب می گردد.

بر این اساس جنابعالی با تشخیص درست و به موقع نیاز جوانان این مرز و بوم پیشنهاد ارائه رایگان حجم مشخصی ظرفیت اینترنت جهت استفاده آحاد مردم و همچنین کاهش هزینه های دسترسی دانشجویان به اینترنت را به منظور کاهش فشار مالی برگزاری کلاس های الکترونیک، ارائه کردید که این موجب آرامش روحی بخش بزرگی از جامعه خصوصاً بیشتر جوانان و نیز اساتید دلسوز ایشان شد.

پیرو این تدبیر، مکاتبات متعددی توسط وزارت علوم با دانشگاه ها اجرا شده و به صورت همزمان تعامل نزدیک و مستمری با معاونین وزارت ارتباطات طی جلسات متعدد حضوری و غیرحضوری صورت پذیرفت که منجر به صدور ابلاغیه کاهش تعرفه به اپراتور های ارائه دهنده خدمات پهنای باند شد.

با این وجود بررسی های میدانی و بازخورد های همکاران دانشگاهی نشان می دهد که هنوز این ابلاغیه ها جنبه عملیاتی پیدا نکرده و پیش بینی می گردد فشار روحی و بار روانی جامعه دانشگاهی همزمان با شروع برگزاری و حضور در کلاس های الکترونیکی به شدت زیاد گردد.

البته جنابعالی به خوبی واقف هستید که این همکاری علاوه بر جنبه های ارزنده فوق الذکر، یک سرمایه گذاری طولانی مدت است و عملاً اقداماتی که لازم بود ظرف چند سال آینده و با تلاش زیاد در راستای استفاده از بستر فناوری برای ارائه خدمات (خصوصاً در بحث آموزش و یادگیری) صورت گیرد، اکنون در بحران حاضر به یک فرصت ارزشمند تبدیل شده و امید است با همراهی شما و همکاران وزارت ارتباطات به عنوان زیربنای اساسی تحول دیجیتال موجب توسعه گسترده تر، مؤثرتر و به روزتر علم و دانش و اشتراک دانش در ایران گردد.

خواهشمند است دستور فرمائید با عنایت به محدودیت زمانی موجود به نحو مقتضی اقدام لازم در این خصوص مبذول و در صورت صلاحدید تفاهم نامه تکمیلی نیز برای هم افزایی در این راستا با وزارت عتف تنظیم گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 816

به "ابلاغیه کاهش تعرفه اینترنت هنوز عملیاتی نشده است ، افزایش فشار روانی بر جامعه دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغیه کاهش تعرفه اینترنت هنوز عملیاتی نشده است ، افزایش فشار روانی بر جامعه دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید