انتقاد روحانی از مردم، پزشکان و وزیر بهداشت

به گزارش مجله مستانه، حسن روحانی رییس جمهور امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا از بعضی پزشکان و نهادهای درمانی به دلیل اظهارنظرها علیه واکسن های چینی و روسی انتقاد کرد.

انتقاد روحانی از مردم، پزشکان و وزیر بهداشت

او گفت: روزی که برای تهیه واکسن از روسیه و چین اقدام کردیم در فضای مجازی عده ای به دنبال فضا سازی در این زمینه بودند و شخصی از تریبون رسمی اعلام نمود که من این واکسن را نمی زنم. نامه هایی که از سوی بعضی پزشک ها به دفتر من ارسال شده نشان می دهد بعضی از ما می خواستند که از روسیه و چین واکسن نخریم. همان افراد که می گفتند واکسن نخرید امروز می گویند چرا واکسن کم خریده اید؟

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

او با بیان اینکه خرید هرگونه واکسنی باید به تایید وزارت بهداشت برسد، گفت: وزارت بهداشت مجاز است برای خرید واکسن اظهار و نظر کند، البته اگر شرکت معتبری مورد تایید وزارت بهداشت توان خرید واکسن با قیمت نیمایی داشته باشد مسئله ای و موانعی وجود ندارد.

پیشتر بعضی چهره های علمی همچون مینو محرز، حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از واردات واکسن روسی انتقاد نموده بودند. مینو محرز در گفت و گویی تلویزیونی تاکید نمود واکسن روسی نمی زند. همچنین 98 عضو نظام پزشکی به روحانی نامه نوشتند و درباره واکسن روسی کرونا ابراز نگرانی کردند.

منتقدان می گفتند واکسن روسی مجوز سازمان بهداشت جهانی را ندارد.

حسن روحانی از بعضی اظهارات مقامات در رسانه ها انتقاد کرد و گفت: وقتی در شرایط آرامش قرار می گیریم و وضع هم خوب و آمار دو رقمی می گردد و به رقمی زیر 50 می رسد، مسابقه آغاز می گردد یکی می گوید من این کار را کردم، دیگری می گوید من این کار را کردم یکی می گوید ستاد خیلی معجزه کرد دیگری می گوید قرارگاه این کار را انجام داد و یکی هم می گوید فلان وزارتخانه معجزه کرد از آن طرف می گویند محله محوری معجزه کرد.

او با اشاره به موج چهارم بیماری ادامه داد: هر کسی می خواهد این را به گردن دیگری بیندازد. یکی می گوید این بخش مقصر است آن یکی می گوید بخش دیگر مقصر است و بخش دوم می گوید من خوب عمل کردم این بخش سوم است که مقصر است.

رییس جمهور تاکید نمود: در شرایطی که مشکل پیش می آید همه باید باهم دست به دست هم دهیم و همه تریبون ها هم باید همراه با هشدار و آرامش باشد. نباید تریبونی داشته باشیم که در آن آرامش را در نظر نگیرد. تریبون هم باید به مردم آموزش و هم آرامش دهد و هم هشدارهای لازم را به مردم ارائه کند و به طور متوازن رفتار کند تا به یک نقطه مطلوب برسیم.

به نظر می رسد مخاطب این بخش از سخنان رییس جمهور وزیر بهداشت است. او در این جلسه حضور داشت. وزیر بهداشت در روزهای اخیر مدام در سخنرانی های خود نهادهای دیگر را متهم می نماید که در تعطیلات نوروز محدودیت ها را تشدید نکردند و باعث گسترش ویروس در کشور شدند.

روحانی در سخنان امروز خود دوباره مردم را مقصر دانست و گفت که متاسفانه مردم پروتکل ها را رعایت نمی نمایند و با یک ویر,س جهش یافته روبرو می شوند. اوبا بیان اینکه سبک زندگی مردم تغییر کند، تاکید نمود: سفرها، دورهمی ها، فاصله اجتماعی، قرنطینه و ایزوله همه اینها را باید در کلمه سبک زندگی جمع کنیم. شاید این کلمه ای باشد که راستا و راه را برای ما به طور کامل تعیین می نماید.

او اضافه نمود: هفته ای که در آن قرار گرفته ایم یعنی از امروز شنبه آغاز شده است هفته سختی است و هفته سختی را پیش رو داریم همه باید دست به دست هم دهیم و رعایت پروتکل ها باید به 90 درصد برسد. متاسفانه در این شرایط سخت آمار مراعات پروتکل در بعضی از جاها 70درصد بود که باید به 90 درصد برسیم تا در هفته های بعد این موج را مهار کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1478

به "انتقاد روحانی از مردم، پزشکان و وزیر بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد روحانی از مردم، پزشکان و وزیر بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید