اهلیت خریداران سهام خودروسازان شرط اصلی واگذاری است، ضرورت آگاهی بخشی در خصوص اتفاقات مثبت صنعت خودرو

به گزارش مجله مستانه، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای واگذاری سهام دو خودروساز کشور برنامه ریزی ها صورت گرفته و سندی در دست تدوین است که بر اساس آن اهلیت، توانائی، تخصص و تعهد خریداران این سهام به عنوان مهم ترین شروط در نظر گرفته خواهد شد.

اهلیت خریداران سهام خودروسازان شرط اصلی واگذاری است، ضرورت آگاهی بخشی در خصوص اتفاقات مثبت صنعت خودرو

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سیدرضا فاطمی امین؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت در ملاقات با اعضای هیئت مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور گفت: موضوع دیگری در این موردتوجه قرارگرفته، تمهیداتی است که برای دوران گذار در تغییر سهامداران شرکت های خودروساز اندیشیده خواهد شد.

وی درباره شرایط صنعت خودروسازی نیز شرح داد: علاوه بر آگاهی بخشی به جامعه پیرامون اتفاقات مثبتی که در صنعت خودرو افتاده و می افتد، اصلاح ایراد ها و کاستی های این صنعت نیز لازم است.

وزیر صمت اعلام کرد: برای صنعت خودرو یک برنامه دو ساله داریم که از مهرماه سال 1400 آغاز شده و اطمینان داریم که با همراهی و همکاری وزارت صمت، خودروسازان، قطعه سازان و دیگر بخش های مرتبط این صنعت به جایگاهی که قابل قبول باشد، خواهند رسید.

فاطمی امین توضیح داد: در چند ماه اخیر شرایط بحرانی صنعت خودرو به ویژه در بخش خودرو های ناقص موجود در پارکینگ ها و بعلاوه معوقات خودروسازان، مدیریت شده و به شرایط بسیار بهتری رسید، بعلاوه تیراژ فراوری نیز در دو خودروساز بزرگ کشور به هدف گذاری انجام شده بسیار نزدیک شده است که همین موارد می تواند نقاط امیدبخشی برای اجرای برنامه دو ساله وزارت صمت در صنعت خودرو باشد.

وی بابیان این که انتظار داریم اقدامات مثبت انجام شده نیز موردتوجه افکار عمومی و رسانه ها قرار گیرد، عنوان نمود: چندی پیش در تشریح برنامه های وزارت صمت برای صنعت خودرو اعلام کردیم که تیراژ فراوری را افزایش می دهیم و قیمت تمام شده خودرو با نرخ ثابت را نیز کاهش خواهیم داد؛ به این معنا که قیمت تمام شده فراوری خودرو در کشور 15 درصد کمتر از افزایش نرخ تورم خواهد بود، اما برداشت درستی از این صحبت انجام نشد و گاهی مورد بازخواست قرار می گیریم که کاهش 15 درصدی قیمت خودرو چه شد؟!

در این ملاقات، اعضای هیئت مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور نیز نظرات و پیشنهاد های خود در مورد شرایط فعلی صنعت خودرو به ویژه الزامات و پیش احتیاج های واگذاری سهام خودروسازان و تحقق برنامه فراوری یک میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو در سال 1401 را مطرح کردند.

بعلاوه گزارشی از شرایط صنعت خودرو ارائه و آمار فراوری خودروسازان کشور در سال های 1390 و 1396 ارائه و بیان شد که توان و ظرفیت واقعی زنجیره تأمین خودرو ایران، مشروط بر برطرف موانع و چالش ها، برای فراوری دو میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در سال است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1963

به "اهلیت خریداران سهام خودروسازان شرط اصلی واگذاری است، ضرورت آگاهی بخشی در خصوص اتفاقات مثبت صنعت خودرو" امتیاز دهید

1 کاربر به "اهلیت خریداران سهام خودروسازان شرط اصلی واگذاری است، ضرورت آگاهی بخشی در خصوص اتفاقات مثبت صنعت خودرو" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهلیت خریداران سهام خودروسازان شرط اصلی واگذاری است، ضرورت آگاهی بخشی در خصوص اتفاقات مثبت صنعت خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید