بایدن: در صورت اثبات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا تصمیماتی بیشتر از تحریم مسکو خواهیم گرفت

به گزارش مجله مستانه، رئیس جمهور آمریکا از گفتگوی تلفنی خود با ولادیمیر پوتین اطلاع داد و از اخراج دیپلمات های روس دفاع کرد.

بایدن: در صورت اثبات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا تصمیماتی بیشتر از تحریم مسکو خواهیم گرفت

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ضمن دعوت از ولادیمیر پوتین، همتای روس خود برای ملاقات در اروپا در تابستان آینده با هدف شروع رایزنی درباره مذاکرات راهبردی بین دو کشور، بر تمایل کشورش برای برقراری روابط ثابت و شفاف با روسیه تأکید کرد.

بر این اساس، رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری در مورد روابط با روسیه پس از تحریم شماری از نهاد ها و دیپلمات های این کشور به بهانه دخالت مسکو در حملات سایبری علیه واشنگتن گفت: ما در واکنش به اقدامات روسیه علیه آمریکا تصمیم گرفتیم چند دیپلمات روس را از کشور اخراج کنیم. اگر روسیه به اقدامات خود علیه دموکراسی ما ادامه دهد، آماده ایم تدابیر محکم تری علیه آن اتخاذ کنیم.

بایدن اضافه کرد: در مصاحبه با پوتین به او گفتم دولت من اصرار دارد مسئول دخالت در انتخابات آمریکا را شناسایی کند و تصمیم خودم را برای اتخاذ تدابیر در این خصوص به اطلاعش رساندم. هنگامی که پوتین انتخابم به ریاست جمهوری را تبریک گفت، به او گفتم اگر دخالت روسیه در انتخابات آمریکا ثابت گردد، به شما پاسخ خواهیم داد و در صورت لزوم تصمیمی بیشتر از تحریم اتخاذ خواهیم کرد . در عین حال ما خواهان روابط ثابت و شفاف با روسیه هستیم و برای تشدید تنش ها با این کشور کوشش نمی کنیم.

رئیس جمهور آمریکا توضیح داد: من به پوتین پیشنهاد دادم با هدف تعامل بیشتر درباره مسائل بین المللی و شروع مذاکرات راهبردی بین دو کشور تابستان سال جاری در اروپا ملاقات کنیم و گفتم سیاست آمریکا در حمایت از متحدان خود در سراسر دنیا ثابت است. همچنین با پوتین درباره فعالیت های روسیه در مرز های اوکراین مصاحبه و بر تمایل آمریکا بر ضرورت حفظ حاکمیت اوکراین تأکید کردم. ما در مقابل هر گونه نقض قوانین یا تخلفات روسیه خواهیم ایستاد. همکاری با روسیه به نفع ما است، اما اگر روسیه بخواهد بر ما تأثیر بگذارد به آن پاسخ خواهیم داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1470

به "بایدن: در صورت اثبات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا تصمیماتی بیشتر از تحریم مسکو خواهیم گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: در صورت اثبات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا تصمیماتی بیشتر از تحریم مسکو خواهیم گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید