تخصیص بودجه های جاری اصفهان نسبت به سایر استان ها، ناعادلانه است

به گزارش مجله مستانه، استاندار اصفهان گفت: مسائل بسیاری از دیرباز تا به امروز در زمینه تخصیص نامناسب و ناعادلانه بودجه های جاری استان اصفهان نسبت به سایر استان ها وجود دارد.

تخصیص بودجه های جاری اصفهان نسبت به سایر استان ها، ناعادلانه است

سیدرضا مرتضوی، امروز در شورای برنامه ریزی استان اصفهان گفت: شرایط نامناسب و ناعادلانه ای در زمینه بودجه جاری اصفهان نسبت به سایر استان ها از دیرباز وجود داشته که جبران آن به وسیله اعضای مجمع نمایندگان استان و با تخصیص اعتبارات سایر بخش ها امکانپذیر است.

او ادامه داد: دستگاه های اجرایی باید بدنبال سهم استان در بودجه های وزارتخانه ها باشند و هر یک از آن ها در قبال این مساله جوابگو هستند و در جلسه آینده شورای برنامه ریزی استان نیز باید در این زمینه گزارشی ارائه دهند.

استاندار اصفهان توضیح داد: در حال حاضر ردیف های بودجه سال 1402 در وزارتخانه ها در حال جمع بندی برای تنظیم لایحه بودجه است بنابراین در صورت پیگیری مدیران استان در دستگاه های ملی، این امکان وجود دارد که متناسب با مسائل استان، احتیاج های اعتباری این حوزه ها در سطوح ملی نیز دیده گردد.

او افزود: باید سهم استان را به وسیله پیگیری در تخصیص بودجه ها و تدوین ردیف ها در وزارتخانه ها دنبال کنیم و این پیگیری باید در حوزه آب که استان در این زمینه با مسائل متعددی روبرو است، به طور ویژه دنبال گردد.

به گفته او، پیگیری در زمینه تخصیص بودجه های حوزه آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، ورزش و راه و شهرسازی استان اصفهان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید سهم استان متناسب با مسائل مُبتلابه این خطه مطمح نظر قرار بگیرد.

مرتضوی گفت: از مجمع نمایندگان استان انتظار داریم تا در این زمینه جلسه ای را با مسئولان سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار نمایند و مدیریت استان هم در این زمینه از هرگونه یاری و همکاری دریغ نخواهد نمود.

او اعلام نمود: در صورتی که این موضوع جزو دغدغه های اعضای مجمع نمایندگان اصفهان گردد بطور قطع اثرات خوبی را بدنبال خواهد داشت.

استاندار اصفهان افزود: بر حسب دستور رییس جمهوری و با توجه به لزوم انجام عملیات بانکی صنایع بزرگ در بانک های استان و برای افزایش منابع بانکی در استان، مقرر شده تا کلیه صنایع بزرگ و بنگاه های مالی مستقر در استان نسبت به تمرکز حساب های بانکی خود در بانک های استان با اولویت بانک های دولتی اقدام و نتیجه را حداکثر تا یک ماه به معاونت هماهنگی امور مالی استانداری اعلام نمایند.

او بیان نمود: در راستای حمایت بانکی و برطرف موانع فراوری، اجرای این مُصوبه به وسیله بنگاه های مالی استان مورد تاکید است و در صورتی که این اتفاق رُخ ندهد رویکرد مدیریت استان در ارائه خدمات به این بنگاه ها نیز تغییر خواهد نمود.

مرتضوی تاکید نمود: نباید زحمات، مسائل و آسیب فعالیت بنگاه های مالی برای استان باشد، اما منابع آن ها در جای دیگری هزینه گردد.

او گفت: به منظور توسعه مالی استان بویژه در بخش خدمات فنی و مهندسی و دانش بنیان مقرر شده تا بنگاه های مالی و صنایع بزرگ استان اعم از فولاد، پالایشگاه، پتروشیمی و صنایع شیمیایی در خریدها، قرارداد های سال، خدمات و برون سپاری های خود، حداکثر بهره برداری را از شرکت های مستقر در استان بعمل آورند و آن ها را در اولویت قرارداد های خویش قرار دهند.

استاندار اصفهان ادامه داد: بنگاه های مالی بزرگ استان برغم ظرفیت های خوبی که در حوزه های فنی، مهندسی و دانش بنیان دارند خیلی از خدمات مورد احتیاج خود را از خارج از کشور یا تهران دنبال می نمایند به همین علت شرکت های دانش بنیان و فنی و مهندسی استان در قالب دستِ دوم و دستِ سوم همان خدمات را ارائه می دهند که این امر ظلم بزرگی در حق شرکت های دانش بنیان استان محسوب می گردد.

شورای جلسه شورای برنامه ریزی اصفهان با حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای این شورا در استانداری برگزار گردید.

خبرنگاران اصفهان اصفهان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1401 بروزرسانی: 10 مهر 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 2024

به "تخصیص بودجه های جاری اصفهان نسبت به سایر استان ها، ناعادلانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص بودجه های جاری اصفهان نسبت به سایر استان ها، ناعادلانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید