جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی

به گزارش مجله مستانه، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مجلس برای تأمین کالاهای اساسی در بیش از 20 جلسه کارشناسی آنالیز شده است.

جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، حمیدرضا حاجی بابایی، در برنامه تیتر امشب سه شنبه شب شبکه خبر اضافه کرد: طرح تأمین کالای اساسی در بیش از 20 جلسه کارشناسی با حضور دستگاه های مختلف آنالیز شده است تا بتوانیم آن را به نحوی اجرا کنیم که هم ساختار بودجه تغییر نکند هم تورم ایجاد نگردد و هم بتوانیم به اقشار ضعیف و متوسط یاری کنیم.

وی توضیح داد: اعتبار طرح تأمین کالاهای اساسی، رقمی به سقف بودجه اضافه نمی کندو در اصل نوعی جابجایی در یارانه های مختلفی که دولت می پردازد، انجام می گردد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در این طرح از دولت خواسته می گردد که 150 هزار میلیارد تومانی که به عنوان یارانه به جاهای مختلف اختصاص می دهد، برای طرح تأمین کالاهای اساسی تخصیص دهد.

وی درباره چگونگی محاسبه رقم 30 هزار میلیارد تومان برای پرداخت سبدکالاهای اساسی اضافه کرد: در سال 95 نیز سبد کالایی در نظر گرفته شد برای کالاهایی از جمله گوشت، روغن، شکر و … که رقمی حدود 50 هزار تومان به دست آمد که اکنون این رقم برای سال جاری 120 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

آقای حاجی بابایی توضیح داد: بر این اساس اگر بخواهیم به 20 میلیون نفر از دهک های پایین جامعه از اول مهر سبد کالا پرداخت کنیم به ازای هر نفر باید 120 هزار تومان به مدت 6 ماه بپردازیم و برای 40 میلیون نفر دیگر نیز همین رقم در نظر گرفته می گردد، اما نیمی از آن را دولت می پردازد و نیم دیگر را خودشان باید پرداخت نمایند.

وی گفت: مجموع این ارقام بیش از 30 هزار میلیارد تومان شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه هم با بیان اینکه دولت مکلف به حمایت از اقشار ضعیف و تأمین کالاهای اساسی برای آنهاست گفت: هم اکنون در بسیاری از کشورها در جنوب شرق آسیا و خود آمریکا این نوع یاری ها وجود دارد و هیچ پولی هم خلق نمی گردد که بخواهد تورم ایجاد کند.

آقای محسن زنگنه اضافه کرد: در شرایط فعلی هیچ اشکالی ندارد که دولت اموالی را بفروشد و آن را صرف یاری به مردم و حقوق بگیران کند.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1106

به "جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید