حذف نفت و بازگشت ملوان با جام حذفی

به گزارش مجله مستانه، کمیته انضباطی رای خود را در مورد شکایت باشگاه ملوان بندرانزلی از نفت مسجدسلیمان به دلیل استفاده حریف از بازیکن غیرمجاز را گفت و به این ترتیب نماینده خوزستان از رقابت ها کنار رفت.

حذف نفت و بازگشت ملوان با جام حذفی

به گزارش ایسنا، در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، نفت مسجدسلیمان پیروز به فزونی 3 بر یک مقابل ملوان شد اما این تیم به علت استفاده از بازیکنی غیرمجاز (که به علت دریافت کارت قرمز در جام حذفی سال گذشته با تیم استقلال خوزستان) از سوی کمیته انضباطی خاطی شناخته شد و از جام حذفی کنار رفت تا ملوان با وجود شکست خوردن در این مرحله، به جام حذفی برگردد. البته این رای قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته استیناف است.

حکم کمیته انضباطی به این شرح است: در مورد شکایت باشگاه ملوان بندر انزلی علیه باشگاه نفت مسجدسلیمان مبنی بر استفاده از بازیکن غیرمجاز به نام علی کیانی فر در بازی دو تیم از سری مسابقات جام حذفی کشور در تاریخ 21 دی 1401 با این شرح که به علت محرومیت بازیکن موصوف در آخرین حضور خود در مسابقات جام حذفی فصل گذشته تیم فوتبال استقلال خوزستان مجاز به بازی مقابل تیم شاکی نبوده است خاطرنشان کرد:

با توجه به مجموعه اوراق و محتویات پرونده و با عنایت به شکایت شاکی پاسخ استعلام به عمل آمده از سازمان لیگ که بیانگر محرومیت بازیکن مورد شکایت در بازی دو تیم ملوان بندرانزلی و باشگاه نفت مسجدسلیمان و ابلاغ موضوع در جلسه هماهنگی این بازی به وسیله مسئول برگزاری مسابقه به مدیر تیم نفت مسجدسلیمان است و نظر به اینکه بر اساس بند 3 ماده 84 مقررات انضباطی مسئولیت نهایی و اصلی مربوط به مراقبت از بازیکن محروم بر عهده باشگاه است. در نتیجه بازی بازیکن محروم در بازی مورد نظر از مصادیق استفاده از بازیکن غیر مجاز محسوب و مستند به ماده 61 و 84 مقررات انضباطی ضمن بازنده اعلام نمودن تیم نفت مسجدسلیمان با نتیجه 3 بر صفر باشگاه این تیم نیز به پرداخت مبلغ 510 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می گردد.

رای صادره قابل اجرا بوده و ظرف مدت 7 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است و پرونده در مورد رسیدگی به تخلفات اشخاص حقیقی مرتبط با موضوع نیز مفتوح رسیدگی می باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 بهمن 1401 بروزرسانی: 4 بهمن 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 2076

به "حذف نفت و بازگشت ملوان با جام حذفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف نفت و بازگشت ملوان با جام حذفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید