خبرنگاران شهرک های صنعتی ظرفیت خوبی برای اشتغالزایی در لرستان هستند

به گزارش مجله مستانه، خرم آباد - خبرنگاران - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: بخشی از مشکل اشتغال استان را می توان با توسعه زیرساخت شهرک های صنعتی حل کرد چراکه این مناطق ظرفیت خوبی برای ایجاد فرصت های شغلی هستند.

خبرنگاران شهرک های صنعتی ظرفیت خوبی برای اشتغالزایی در لرستان هستند

به گزارش خبرنگاران اسد عبداللهی روز چهارشنبه در بازدید معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و مدیرعامل شهرک های صنعتی کشور از شهرک های صنعتی الیگودرز اضافه نمود: برای مشکل اشتغال لرستان باید توجه ویژه ای به صنعت شود.

وی تاکید کرد: هر ساله تعدادی به واحدهای شهرک های صنعتی و نواحی صنعتی در لرستان اضافه می شود اما این کافی نیست اما به هر حال محدودیت منابع اقتصادی در این بخش وجود دارد.

عبداللهی یادآور شد: دولت بخشی از نیاز منابع اقتصادی شهرک ها و نواحی صنعتی کشور را رفع کرده است اما همه وظیفه داریم که زیرساخت های لازم را برای ورود سرمایه گذاران فراهم کنیم.

کننده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: همه مسئولان باید تلاش کنند تا موانع موجود در جهت سرمایه گذاری استان لرستان برداشته شود.

محمد خدابخشی گفت: زیرساخت هایی مانند آب، برق و گاز برای ورود سرمایه گذاران نیاز است بنابراین همه مسئولان باید تلاش کنیم، این امکانات در تمامی شهرهای استان فراهم شود چراکه تلاش برای رفع موانع جهت سرمایه گذاری در استان یکی از اولویت های ما است.

وی با تاکید بر تامین زیرساخت های برق و گاز در شهرک های صنعتی الیگودرز و چمن سلطان گفت: باید به نحوی برنامه ریزی شود که تا 20 سال آینده در بحث ساخت این شهرک ها مسئله ای ایجاد نشود.

وی ادامه داد: پیشنهاد می شود سوله هایی برای شرکت های دانش بنیان استان در شهرک های صنعتی ایجاد شود تا در زمینه سرمایه گذاری ورود پیدا کنند.

لرستان در مجموع 18 شهرک صنعتی فعال و یک منطقه ویژه اقتصادی دارد که قابلیت استقرار واحدهای صنعتی و 30 درصد صنایع استان در آن وجود دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1487

به "خبرنگاران شهرک های صنعتی ظرفیت خوبی برای اشتغالزایی در لرستان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهرک های صنعتی ظرفیت خوبی برای اشتغالزایی در لرستان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید