فردای پیچیده، فردای نامعلوم

به گزارش مجله مستانه، بی شک آنچه بیشتر از فوتبال اهمیت دارد، سلامتی اهالی فوتبال است.

فردای پیچیده، فردای نامعلوم

مازیار گیلکان| فوتبال ایران بدون پیش بینی درباره آینده اش روزها را می گذراند و تیم ها نمی دانند چه سرنوشتی در انتظارشان است. نه فدراسیون فوتبال و نه حتی کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی توانند برنامه ای برای فردای فوتبال ایران و آسیا بنویسند و همه چیز تحت تأثیر پراکنش ویروس کروناست.

در این شرایط مربیان جز چند تمرین اختصاصی و خانگی برای بازیکنان حرف دیگری ندارند. پزشکان تیم ها نیز برنامه غذایی را آنالیز می نمایند و به بازیکنان هشدار می دهند اما همه اینها برای زنده ماندن یک تیم از نظر فنی کافی نیست و تیم ها هر روز بیشتر دچار بحران می شوند.

بی شک آنچه بیشتر از فوتبال اهمیت دارد، سلامتی اهالی فوتبال است. گریزی نیست و باید به خانه نشینی ادامه داد و فوتبال حتی دغدغه اصلی عاشقان فوتبال نیست و سلامت عمومی جامعه از هر چیز دیگری باارزش تر است. اما فوتبال پس از دوران قرنطینه و با آغاز دوباره دچار اختلال های اساسی خواهد شد. اگر فرصتی برای ادامه لیگ مهیا گردد، که البته بعید به نظر می رسد، تیم های ناآماده ای را خواهیم دید که دیگر اثری از آثار فنی پیشین خود ندارند و احتمالاً آشفته و بدون فرصت برگزاری اردو برای آمادگی دوباره پا به مسابقات می گذارند. کیفیت فنی تیم ها می تواند با افت جدی روبرو گردد و بعید است مربیان بتوانند در فرصتی کوتاه برنامه ای دقیق برای آمادگی تیم خود بنویسند.

فراموش نکنیم که برگزاری فرضی بازی ها در فصل گرمای ایران می تواند فشار بیشتری را به بازیکنان وارد کند، در حالی که آنها از آمادگی دور شده اند.

اما همه اینها حدس و گمان است و چندان باورکردنی نیست که فصل جاری به خاتمه برسد. به خاتمه نرسیدن فصل نیز بحران های عظیم خودش را دارد. تیم ها دچار آشفتگی در قراردادها و پرداخت دستمزد به بازیکنان می شوند و فوتبال ایران تحت تأثیر این مسائل با جدل های عظیمی روبرو خواهد شد. جدلی که با توجه به سوءتفاهم اقتصادی همیشگی بین بازیکنان و باشگاه ها می تواند جنجال برانگیز و پرماجرا و پردردسر باشد.

فدراسیون فوتبال در موقعیتی نیست که بتواند تصمیمات قاطعانه بگیرد و البته اعتماد عمومی در فوتبال به فدراسیون در حدی نیست که تصمیماتش محترم شمرده گردد.

همه این نکات باعث می گردد که نگرانی ها درباره آینده فوتبال بیشتر گردد. لیگ فوتبال ایران می تواند بیش از یک لیگ حرفه ای دچار آشفتگی و جدل های سخت رسانه ای گردد، چون قوانین همواره چندان جوابگوی مباحث فوتبال نیستند و اعتبار تصمیمات همواره زیر سوال می رود.

ما باید خود را برای تصمیماتی عاقلانه و منطقی آماده کنیم، برای دریافت بهترین تصمیمات برای آینده لیگ های ایران اما این قدرت تصمیم گیری قاطعانه برای آینده چندان وجود ندارد و این کار فوتبال را هر روز پیچیده تر می نماید. فوتبال ایران همواره در برنامه ریزی دچار ضعف هایی آشکار بود و در این موقعیت تازه همه چیز دشوارتر و پیچیده تر شده است.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 807

به "فردای پیچیده، فردای نامعلوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردای پیچیده، فردای نامعلوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید