منابع درآمدی بودجه 1401 با حضور خاندوزی و اوجی آنالیز شد

به گزارش مجله مستانه، تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 گفت نشست امروز عصر این کمیسیون با هدف آنالیز منابع درآمدی بودجه سال آینده با حضور معاون مالی سازمان برنامه و بودجه، وزرای امور مالی و نفت، رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس سازمان خصوصی سازی برگزار گردید.

منابع درآمدی بودجه 1401 با حضور خاندوزی و اوجی آنالیز شد

به گزارش خانه ملت، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 کل کشور در تشریح نشست امروز عصر این کمیسیون گفت: نشست امروز با هدف آنالیز منابع درآمدی بودجه سال آینده با حضور پورمحمدی معاون مالی سازمان برنامه و بودجه، خاندوزی و اوجی وزرای امور مالی و نفت، رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس سازمان خصوصی سازی برگزار گردید.

وی ادامه داد: در ابتدای جلسه پورمحمدی با اعلام اینکه هزار و سیصد و هفتاد هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه است، اظهار کرد، 664 هزار میلیارد تومان از محل مالیات، گمرک، حقوق گمرکی و سهام شرکت های دولتی؛ 48 هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت و گاز و میعانالت نفتی و 295 هزار میلیارد تومان به وسیله فروش اوراق، واگذاری شرکت ها و سهام محقق خواهد شد.

زارع توضیح داد: وزیر نفت نیز در این جلسه سهم کل فروش نفت را در بودجه سال آینده حدود 29.8 میلیارد دلار مطرح نمود که 11.9 میلیارد دلار آن سهم صندوق توسعه ملی، 13.6 سهم دولت و حدود 4.3 میلیارد دلار آن نیز بابت سهم 14.5 درصد به شرکت نفت تعلق دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 تاکید نمود: اوجی بعلاوه اعلام نمود، در بودجه سال 1401 روزانه یک میلیون و دویست هزار بشکه به قیمت 60 دلار و با نرخ تسعیر ارز 23 هزار تومانی و فروش 145 هزار بشکه میعانات گازی در نظر گرفته شده است.

وی اعلام کرد: وزیر امور مالی و دارایی نیز در این جلسه درآمدهای مالیاتی را در سال آینده بیش از 520 هزار میلیارد تومان اعلام و اعلام کرد که این رقم نسبت به سال گذشته 62 درصد افزایش داشته است. وی بعلاوه در ادامه ضمن پاسخگویی به سوالات و دغدغه های نمایندگان در مورد افزایش مالیات و فشار آن بر زندگی و معیشت مردم اظهار کرد؛ سهم مالیات 5 درصد کاهش داشته و نرخ تورم نیز کاهش خواهد یافت.

زارع گفت: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 از فردا صبح ساعت 9 وارد آنالیز منابع درآمدی بودجه در هر تبصره خواهد شد و در این راستا در جلسات مختلف خود از وزرای مربوطه دعوت بعمل خواهد آورد./

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1884

به "منابع درآمدی بودجه 1401 با حضور خاندوزی و اوجی آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع درآمدی بودجه 1401 با حضور خاندوزی و اوجی آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید