چربی سوزی با مصرف شکلات در وعده صبحانه

به گزارش مجله مستانه، نتایج یک مطالعه نو نشان می دهد مصرف شکلات در وعده صبحانه با کمک به چربی سوزی بدن فواید غیرمنتظره ای دارد.

چربی سوزی با مصرف شکلات در وعده صبحانه

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این محققان می گویند:با تعویض مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه با مقداری شکلات، شاهد سوزاندن چربی بیشتر و کاهش سطح قند خون در طول روز خواهید بود. چربی سوزی با مصرف شکلات در وعده صبحانه

در واقع این محققان با بررسی 19 زن که در دوران پس از یائسگی خود بسر می برند متوجه شدند که مصرف شکلات بعد از بیدارشدن از خواب موجب ارتقای سلامتی می شود.

آن ها در این مطالعه 19 زن را که هر روز یک ساعت بعد از بیدارشدن از خواب 100 گرم شکلات مصرف می کردند، مورد بررسی قرار گرفتند. محققان همچنین مصرف مقدار شکلات یک ساعت قبل از خواب را هم ارزیابی کردند. سپس افزایش وزن و دیگر موارد را در افرادی که شکلات مصرف نمی کردند با این افراد مورد مقایسه قرار دادند.

نتایج این تحقیق نشان داد، مصرف شکلات در زمان های یاد شده موجب افزایش وزن در این زنان نشد و مصرف شکلات در هر زمانی بر اشتهای فرد، تعادل میکروبیوم و کیفیت خواب آنان تاثیرگذار بود به همین دلیل، به نظر می رسد یک ظرف حاوی غلات شکلاتی در وعده صبحانه، گزینه خوبی برای سوخت و ساز بدن باشد.

محققان متوجه شدند خوردن شکلات در وعده صبحانه موجب چربی سوزی خواهد شد و سطح گلوکز خون را کاهش می دهد در نتیجه اقدامی اساسی برای افرادی است که در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار دارند.

نتایج این مطالعه در عین حال نشان داد که مصرف شکلات قبل از خواب شبانه هم منجر به تغییر در استراحت و متابولیسم بدن در روز بعد خواهد شد.

محققان می گویند: نتایج این مطالعه نه فقط مصرف مواد، بلکه زمان مصرف را که بر متابولیسم فیزیولوژیکی موثر بر تنظیم وزن تاثیر دارند، هم برجسته کرده است.

آن ها خاطرنشان کردند که وزن شرکت کنندگان این مطالعه با دریافت کالری تغییر نکرد و نتایج نشان می دهد که شکلات مقدار مصرف انرژی را کاهش می دهد. بطوریکه در این مطالعه مشاهده شد که با مصرف شکلات، مقدار گرسنگی، اشتها و میل به مصرف شیرینی کاهش یافت.

مشروح این مطالعه در مجله The FASEB Journal منتشر شده است

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1595

به "چربی سوزی با مصرف شکلات در وعده صبحانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چربی سوزی با مصرف شکلات در وعده صبحانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید