نماینده مجلس: وزیر سوم پیشنهادی آموزش و پرورش هم ایده آل نیست

به گزارش مجله مستانه، دبیراول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش در شرایط فعلی باید در اولویت قرار می گرفت، اما متاسفانه گزینه هایی که معرفی شدند به ویژه آن دو گزینه قبلی که رد شدند واقعا شرایط لازم را برای این وزارتخانه مهم را نداشتند.

نماینده مجلس: وزیر سوم پیشنهادی آموزش و پرورش هم ایده آل نیست

شیوا قاسمی پور دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به بلاتکلیفی وزارت آموزش و پرورش بیان نمود: متاسفانه جایگاه وزارت آموزش و پرورش کوچک دیده می گردد، وگرنه باید جزو اولین وزارتخانه ها برای مشخص وزیر بود.

وی در ادامه بیان نمود: در دوران شیوع کرونا و آموزش غیرحضوری، کیفیت آموزش پایین آمده و در این شرایط فعلی باید در اولویت قرار می گرفت، ولی متاسفانه گزینه هایی که معرفی شدند به ویژه آن دو گزینه قبلی که رد شدند واقعا شرایط لازم را برای این وزارتخانه مهم را نداشتند. ما هم نمی توانیم در این شرایط ریسک کنیم.

قاسمی پور در مورد ارزیابی برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر باید وزیر پیشنهادی نو نیز مورد آنالیز قرار بگیرد، البته این هفته ما سرکشی به حوز های نمایندگان مجلس را داریم و از هفته آینده برنامه ها و اهداف وزیر پیشنهادی را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

این نماینده مجلس گفت: اگر آقای نوری بتواند کمیسیون آموزش و سایر نمایندگان را راضی کند رای خواهد آورد، اما اگر رای نیاورد، هیچ تعصبی مبنی بر اینکه، چون وی سومین وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است پس باید انتخاب گردد، وجود ندارد، زیرا این وزارتخانه باید مشخص تکلیف گردد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد گفت: مشخص تکلیف مهم است، اما مهم تر این است که سکاندار این وزارتخانه بتواند مسائل آموزش و پرورش، دانش آموزان و جامعه فرهنگیان را حل نماید.

وی در پاسخ به این سوال که اگر ایشان هم تایید نگردد چه اتفاقی می افتد؟ گفت: اگر او نیز تایید نگردد قطعا باید سریعا یک گزینه دیگر معرفی گردد، ولی وقت بسیار کمی برای این امر وجود دارد.

دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات در پاسخ به این سوال که ارزیابی کمیسیون آموزش از یوسف نوری چه بوده است؟ گفت: روز معرفی وی، آخرین روز مجلس بود، سپس برنامه سرکشی به حوزه های نمایندگان اعلام شد و شاید نتوانستیم آنطور که باید و شاید در این زمینه جلسه ای بگذاریم.

قاسمی پور گفت: اقدامات در مورد آقای نوری در این حد بود که طی رزومه ای خود را معرفی کردند، بعلاوه برنامه های ایشان در کارگروه نمایندگان آمده است، اما آنچه که به عنوان برنامه وزیر نگاشته می گردد چندان چیز مشخصی نیست.

این نماینده مجلس گفت: من رزومه یوسف نوری را ملاحظه کردم، مدرک کاردانی وی از تربیت معلم بوده و سمت مدیرکلی در رزومه او وجود دارد.

وی بعلاوه در دفتر بودجه وزارت آموزش و پرورش بوده، این شخص با حوزه وزارت آموزش و پرورش آشناست حالا نمی گویم که گزینه خیلی ایده آلی است، ولی باید آنالیز گردد.

دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات به اقداماتی که وزیر بعد از انتصاب خود باید در دستور کار قرار دهد اشاره نمود و گفت: از آنجا که کیفیت آموزش به شدت پایین آمده باید به برگزاری آموزش حضوری یاری کنیم.

بعد از آن هم باید ساماندهی نیروی انسانی در اولویت برنامه های وزیر آموزش و پرورش قرار بگیرد. در حال حاضر بسیاری از کلاس های درس آغاز شده، اما معلم ندارند، این یک معضل مهم در آموزش و پرورش است بنابراین وزیر باید برای ساماندهی نیرو ها برنامه ریزی داشته باشند.

قاسمی پور درباره اینکه آیا آماری از کلاس هایی که معلم ندارند، در اختیار دارید یا خیر؟ گفت: ما می دانیم چه تعداد کلاسی معلم ندارد، اما با این شرایط کاری نمی توان کرد، ولی امیدواریم وزیر آموزش و پرورش بتواند با یاری مجلس و دولت برای برطرف این مشکل یاری کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1782

به "نماینده مجلس: وزیر سوم پیشنهادی آموزش و پرورش هم ایده آل نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: وزیر سوم پیشنهادی آموزش و پرورش هم ایده آل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید